Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Eau de Parfum Comme une Evidence intense

Чист и изворен мирис.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 50 мл
Шифра на артиклот: 27517
Со купување на овој производ добивш 28 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 28 поени.  

Опис

Состојки

“Јаката боја ја добива од густото и сензуално цветно срце: абсолут јасмин грандифлорум и есенцијалната дамаск роза со осветлувачки и медени ноти. Се раѓа сензуална и деликатна женственост. ” Annic Manardo, креатор на парфеми.

*Оваа група го добива своето име по парфемот Coty Chypre креиран во 1917 година. Chypre на француски значи Кипар.

ALCOHOL•PARFUM/FRAGRANCE•AQUA/WATER/EAU•HYDROXYCITRONELLAL•HEXYL CINNAMAL•BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE•BENZYL SALICYLATE•BENZYL ALCOHOL•ALPHA-ISOMETHYL IONONE•LINALOOL•GERANIOL•CITRONELLOL•EUGENOL•FARNESOL•BENZYL BENZOATE•CINNAMYL ALCOHOL•CI 17200 (RED 33)•CI 19140 (YELLOW 5) 210v0

Активна состојка

Бергамот & Дамаск роза

ЕСЕНЦИЈА БЕРГАМОТ: Постигнувајќи деликатна рамнотежа, бергамот е комбиниран со острите, енергични и сончеви аспекти на цитрусот. АПСОЛУТ ДАМАСК РОЗА: Испушта богат и раскошен мирис на цветна роза со зачинети ноти, овошје и мед.ЕСЕНЦИЈА ПАЧОЛИ: Истовремено дрвенести, балзамични, мазни и билни, со суптилни земјени и кожни подтонови. Додека мирисот се шири, пачоли ги открива богатите мирисливи ноти.
Откриј
ЕСЕНЦИЈА БЕРГАМОТ: Постигнувајќи деликатна рамнотежа, бергамот е комбиниран со острите, енергични и сончеви аспекти на цитрусот. АПСОЛУТ ДАМАСК РОЗА: Испушта богат и раскошен мирис на цветна роза со зачинети ноти, овошје и мед.ЕСЕНЦИЈА ПАЧОЛИ: Истовремено дрвенести, балзамични, мазни и билни, со суптилни земјени и кожни подтонови. Додека мирисот се шири, пачоли ги открива богатите мирисливи ноти.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи