Скокни до информацијата за производот
1 од 5

Драгоцено масло Monoi

Ова светликаво масло збогатено со Monoi de Tahiti масло интензивно ја хидрира кожата и го прави светликав тенот.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 100 мл
Шифра на артиклот: 56423
Со купување на овој производ добивш 10 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 10 поени.  

Опис

Состојки

Ова светликаво масло збогатено со Monoi de Tahiti масло интензивно ја хидрира кожата и го прави светликав тенот. Лесната текстура се топи на кожата и остава неодолив сончев мирис. Косата исто така ја прави мека и блескава.

Плус +: лесна текстура полна со фини светликави честици.

Резултати:

- Кожата е интензивно хидрирана

- Кожата е негувана

- Косата е мека

- Кожата и косата се нежно блескави

Nasa predanost:

- 97% состојки со природно потекло

- Оригинално Mono i de Tahiti масло со знакот на потекло (2%)

- Стаклено шишенце кое може бесконечно да се рециклира

Дерматолошки тестирано.

Активна билка

Оригиналното Monoi de Tahiti масло е познато по хидратантните, хранливите и омекнувачките својства.

Ова е вистинска традиционална тајна на убавината во Француска Полинезија: мажите и жените го мачкаат своето тело и коса со овој 100% природен билен еликсир на убавината за да се разубават и уживаат во неговиот засенувачки мирис.

Истражувачите на Yves Rochera го одбраа Monoi de Tahiti Appellation d 'Origin, добиен со потопување на цветовите од тиара во кокосово масло кое е одгледано во Француска Полинезија.

HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL•CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE•COCO-CAPRYLATE/CAPRATE•RICINUS COMMUNIS (CASTOR) SEED OIL•POLYAMIDE-3•COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL•PARFUM/FRAGRANCE•MICA•SESAMUM INDICUM (SESAME) SEED OIL•GARDENIA TAITENSIS FLOWER EXTRACT•TOCOPHERYL ACETATE•PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-t-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE•AMYL CINNAMAL•TOCOPHEROL•CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE)•CI 77491 (IRON OXIDES) |10345v0

Активна состојка

Монои

Monoï од Тахити со ознака за потекло * е познато по своите хидратантни, хранливи и омекнувачки својства и е вистинска традиционална тајна за убавина во Француска Полинезија. Нашите истржувачи одбраа Monoï од Тахити, инфузија од кокосово масло и цвет од tiara, кои се одгледуваат во Француска Полинезија. * Оваа ознака гарантира дека маслото е автентично, висококвалитетно и локално произведено.
Откриј
Monoï од Тахити со ознака за потекло * е познато по своите хидратантни, хранливи и омекнувачки својства и е вистинска традиционална тајна за убавина во Француска Полинезија. Нашите истржувачи одбраа Monoï од Тахити, инфузија од кокосово масло и цвет од tiara, кои се одгледуваат во Француска Полинезија. * Оваа ознака гарантира дека маслото е автентично, висококвалитетно и локално произведено.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи