Скокни до информацијата за производот
1 од 5

Detox освежувачки шампон

Коса која поретко станува мрсна.
Пакување: 300 мл
Шифра на артиклот: 55440
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Опис

Состојки

Збогатен со органски алги од Бретања, шампонот за прочистување без сулфати го намалува вишокот на себум и ги отстранува нечистотиите. Скалпот е детоксифициран, косата е лесна, мека и сјајна.

Специјално формулиран без сулфати* за нормална до мрсна коса, шампонот нежно ја мие косата и го чисти скалпот.

Тип на коса: Нормална до мрсна коса

Текстура: Проѕирен гел

Предности: Чиста коса 48h**

 

Резултати:

83% - Шампонот ги отстранува нечистотијата, остатоците од производот и честичките од загадувањето од  мојот скалп***

78% - Мојата коса е сјајна***

77% - Мојот скалп и коса се здрави***

75% - Вишокот себум е намален***

 

Примена: Нанесете на влажна коса. Масирајте го скалпот. Исплакнете.

Водич за рециклирање: Ставете го шишето во корпата за рециклирање со капачето на врвот.

 

Билна состојка

Денес е тешко да се избега од загадувањето предизвикано од пушењето, дождот, прашината, микро честичките итн. Загадувањето ја уништува кожата, но може и негативно да влијае на убавината на вашата коса. Главно се наоѓа во воздухот и предизвикува скалпот да стане неурамнотежен и чувствителен.

Како директна последица, коренот може брзо да стане мрсен, а влакната на косата се оптоваруваат. Влакната се затнати со честички од загадувањето и косата е без сјај. Благодарение на уникатното знаење за растителниот свет, истражувачите од Yves Rocher ја избраа ОРГАНСКАТА АЛГА ОД БРЕТАЊА.

Оваа алга е позната и како харпун на Нептун поради куките на нејзините шилести гранки кои и овозможуваат да се закачи за трупот на бродовите. Оваа уникатна карактеристика и овозможува да патува низ океанот, а нашите истражувачи ја пронајдоа на брегот на Бретања.

Нејзината ефикасност во намалувањето на прекумерното производство на себум обезбедува ефект на прочистување. Откако ќе се ослободи вишокот на себум и нечистотии, скалпот се прочистува, а косата станува лесна и сјајна.

 

 

*Сурфактанти без сулфати

** Објективен клинички тест со 14 волонтери

***Спроведена е анкета за задоволство на 114 испитаници

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU • SODIUM METHYL COCOYL TAURATE • COCAMIDOPROPYL BETAINE • SODIUM COCOYL ISETHIONATE • LAURYL GLUCOSIDE • PARFUM/FRAGRANCE • ASPARAGOPSIS ARMATA EXTRACT • SODIUM BENZOATE • GLYCERIN • CITRIC ACID • GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE • SODIUM CHLORIDE • COCO-GLUCOSIDE • GLYCERYL OLEATE • POTASSIUM SORBATE • LIMONENE • TOCOPHERYL ACETATE • HYDROGENATED VEGETABLE GLYCERIDES CITRATE • TOCOPHEROL 10820v0 |

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи