Скокни до информацијата за производот
1 од 3

DETOX ОСВЕЖУВАЧКИ БАЛЗАМ

Ја прочистува и храни косата.
Пакување: 200 мл
Шифра на артиклот: 56405
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Опис

Состојки

Збогатен со органски алги од Бретања, регенераторот за детоксикација ја прочистува и ја храни косата без да ја оптоварува. Косата е лесна, сјајна и свежа подолго време.

Тип на коса: нормална до мрсна коса

Предности: 97% од нечистотиите се елиминирани*

Текстура: балзам што се топи

 

Резултати:

100% - Мојата коса лесно се чешла**

96% - Мојата коса е сјајна**

96% - Мојата коса е свежа**

96% - Мојата коса е лесна**

 

Примена: Нанесете на влажна коса по шампонирањето. Оставете да делува 1 мин. Исплакнете.

Водич за рециклирање: Ставете го шишето во корпата за рециклирање со капачето на врвот. Секој пат кога го рециклирате отпадот, придонесувате да му дадете втор живот.

 

Билна состојка

Денес е тешко да се избега од загадувањето предизвикано од пушењето, дождот, прашината, микро честичките итн. Загадувањето ја уништува кожата, но може и негативно да влијае на убавината на вашата коса. Главно се наоѓа во воздухот и предизвикува скалпот да стане неурамнотежен и чувствителен.

Како директна последица, коренот може брзо да стане масен, а влакната на косата се оптоваруваат. Влакната се затнати со честички од загадувањето и косата е без сјај.

Благодарение на уникатното знаење за растителниот свет, истражувачите од Yves Rocher ја избраа ОРГАНСКАТА АЛГА ОД БРЕТАЊА.

Оваа алга е позната и како харпун на Нептун поради куките на нејзините шилести гранки кои и овозможуваат да се закачи за трупот на бродовите. Оваа уникатна карактеристика и овозможува да патува низ океанот, а нашите истражувачи ја пронајдоа на брегот на Бретања.

Нејзината ефикасност во намалувањето на прекумерното производство на себум обезбедува ефект на прочистување. Откако ќе се ослободи вишокот на себум и нечистотии, скалпот се прочистува, а косата станува лесна и сјајна.

 

 

*Инструменталното тестирање е спроведено со Pure Detox шампонот и регенераторот. Отстранување на јаглеродни честички поврзани со загадувањето

**Спроведен е тест за задоволство на 28 волонтери

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU • CETYL ALCOHOL • BRASSICAMIDOPROPYL DIMETHYLAMINE • ASPARAGOPSIS ARMATA EXTRACT • PARFUM/FRAGRANCE • LACTIC ACID • ISOAMYL LAURATE • GLYCERIN • PANTHENOL • BENZOIC ACID • LIMONENE 10821v0

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи