Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Би-фазен концентрат за ноќно обновување

2 пати повеќе концентриран, со нектар од растителни пупки*
Сеуште нема рецензии
Пакување: 30 мл
Шифра на артиклот: 37031
Со купување на овој производ добивш 30 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 30 поени.  

Опис

Состојки

Двофазната формула за ноќно обновување комбинира серум, двојно поконцентриран* и скапоцени растителни масла, вклучувајќи го и маслото од јојоба познато по своите обновувачки својства.

Ден по ден, наутро, тенот е сјаен, фините линии изгледаат измазнети, брчките се помалку видливи. Кожата е поцврста, изгледа регенерирано и обновено **.

Употреба: Добро протресете го шишето пред употреба. Со помош на пипета, истискајте го концентратот на дланката. Потоа, пред вашата ноќна крема, нежно нанесете ја свиленкастата текстура со масажа на кожата на лицето и вратот следејќи ги линиите од дното нагоре, од надвор кон внатре.

Формула тестирана под дерматолошки надзор.

 

* Во споредба со корективниот серум.

Наша посветеност

10490v0 AQUA/WATER/EAUCOCO-CAPRYLATE/CAPRATEGLYCERINSIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OILSQUALANEVITIS VINIFERA (GRAPE) SEED OILANTHEMIS NOBILIS FLOWER WATERPENTYLENE GLYCOLPROPYLENE GLYCOL.SODIUM CHLORIDEAPHLOIA THEIFORMIS LEAF EXTRACTBORAGO OFFICINALIS SEED OILCAMELINA SATIVA SEED OILPARFUM/FRAGRANCEINOSITOLHYDROXYACETOPHENONEPYRUS MALUS (APPLE) FRUIT EXTRACTSODIUM HYALURONATESYRINGA VULGARIS (LILAC) EXTRACT1 2-HEXANEDIOLCAPRYLYL GLYCOLNIACINAMIDETOCOPHERYL ACETATECAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDESODIUM HYDROXIDELINALOOLGERANIOLCITRIC ACIDPOTASSIUM SORBATEXANTHAN GUMSODIUM BENZOATE

Активна состојка

Билен нектар на пупка

Нашите истржувачи дојдоа до сржта на билната пупка за да го одберат драгоцениот билен нектар поради неговите единствени моќи на обновување. Делува во срцето на клетките на кожата за да ги регенерира за неверојатни 72 часа и да им помогне во интеракцијата за совршена клеточна синхронизација, што игра улога во целокупното дејство против стареење длабоко под и на површината на кожата. * ин витро тест
Откриј
Нашите истржувачи дојдоа до сржта на билната пупка за да го одберат драгоцениот билен нектар поради неговите единствени моќи на обновување. Делува во срцето на клетките на кожата за да ги регенерира за неверојатни 72 часа и да им помогне во интеракцијата за совршена клеточна синхронизација, што игра улога во целокупното дејство против стареење длабоко под и на површината на кожата. * ин витро тест

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи