Скокни до информацијата за производот
1 од 5

Балзам за усни од шеа путер

Хранлив балзам за усни со шеа путер.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 5 гр
Шифра на артиклот: 12662
Со купување на овој производ добивш 3 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 3 поени.  

Опис

Состојки

Усните се целосно хидрирани, забележливо нахранети и пополни.

Плус: пријатна, кремаста, лесна текстура.

Потврдена делотворност: Веднаш забележлив ефект кој трае повеќе од 6 часа.

Дерматолошки тестирано.

Употреба: Нанесете го балзамот за усни онолку често колку што сакате.

Наша посветеност

10282v0 RICINUS COMMUNIS (CASTOR) SEED OIL CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE HYDROGENATED COCONUT OIL CERA ALBA/BEESWAX/CIRE D'ABEILLE DIPENTAERYTHRITYL HEXAHYDROXYSTEARATE/HEXASTEARATE/HEXAROSINATE HELIANTHUS ANNUUS SEED CERA (HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED WAX) TRIBEHENIN OLEA EUROPAEA (OLIVE) FRUIT OIL BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER HYDROXYSTEARIC/LINOLENIC/OLEIC POLYGLYCERIDES HYDROGENATED VEGETABLE OIL PARFUM/FRAGRANCE HYDROGENATED CASTOR OIL ASCORBYL PALMITATE TOCOPHEROL CITRIC ACID

Активна состојка

Шеа путер

Нашите истржувачи одбраа Shea масло поради неговите исклучително негувачки и обновувачки својства. Ја смирува сувата кожа, овозможувајќи и моментално олеснување. Shea е органски производ и се одгледува во западна Африка.
Откриј
Нашите истржувачи одбраа Shea масло поради неговите исклучително негувачки и обновувачки својства. Ја смирува сувата кожа, овозможувајќи и моментално олеснување. Shea е органски производ и се одгледува во западна Африка.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи