Скокни до информацијата за производот
1 од 5

Балзам за усни капина

Негувани и пристојно обоени усни обвиени со мирис на капини.
Пакување: 5 гр
Шифра на артиклот: 12895
Со купување на овој производ добивш 3 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 3 поени.  

Опис

Состојки

Откријте го овој балзам за усни со хранлив shea путер и мирис на капина. Усните се хидрирани и забележително негувани. Кремастата текстура е малку обоена во капина боја за да се нагласи природниот облик на вашите усни.

Плус: пријатна, нежно тонирана текстура.

Потврдена делотворност: Веднаш забележлив ефект кој трае повеќе од 6 часа.

Дерматолошки тестирано.

Употреба: Нанесете го балзамот за усни онолку често колку што сакате.

Наша посветеност

10285v0 RICINUS COMMUNIS (CASTOR) SEED OIL CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE HYDROGENATED COCONUT OIL CERA ALBA/BEESWAX/CIRE D'ABEILLE DIPENTAERYTHRITYL HEXAHYDROXYSTEARATE/HEXASTEARATE/HEXAROSINATE HELIANTHUS ANNUUS SEED CERA (HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED WAX) BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER HYDROXYSTEARIC/LINOLENIC/OLEIC POLYGLYCERIDES OLEA EUROPAEA (OLIVE) FRUIT OIL TRIBEHENIN HYDROGENATED VEGETABLE OIL PARFUM/FRAGRANCE HYDROGENATED CASTOR OIL ASCORBYL PALMITATE TOCOPHEROL MORUS NIGRA FRUIT EXTRACT CITRIC ACID CI 15850 (RED 7 LAKE) CI 42090 (BLUE 1 LAKE) CI 45410 (RED 27 LAKE)

Активна состојка

Лаванда & капина

За да се смират вашето тело и ум, нашите истржувачи одлучија да искомбинира лаванда со капина. Произведено со дестилација на пареа на цветните стебленца собрани во лето, етеричното масло од лаванда е познато по релаксирачките својства. Неговите цветни и прашкасти цветни ноти, во комбинација со раскошната слатка капина, создаваат чувство на благосостојба и длабок мир.
Откриј
За да се смират вашето тело и ум, нашите истржувачи одлучија да искомбинира лаванда со капина. Произведено со дестилација на пареа на цветните стебленца собрани во лето, етеричното масло од лаванда е познато по релаксирачките својства. Неговите цветни и прашкасти цветни ноти, во комбинација со раскошната слатка капина, создаваат чувство на благосостојба и длабок мир.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи