Скокни до информацијата за производот
1 од 3

2 во 1 смирувачко млеко и тоник

Нежно ја отстранува шминката од лицето и очите и ја тонира кожата во еден чекор.
Пакување: 200 мл
Шифра на артиклот: 67000
Со купување на овој производ добивш 7 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 7 поени.  

Опис

Состојки

Ова смирувачко млеко и тоник за чистење 2 во 1 ја ослободува кожата од нечистотии и ја отстранува  долготрајната шминка. За совршено исчистена, тонирана и сјајна кожа.

Наменет за чувствителна кожа.

Плус: Меката и свилена текстура ја прави кожата мека и удобна.

Резултат:

- 85% од анкетираните потврдиле дека мртвите клетки и нечистотиите биле веднаш отстранети *

- 85% од анкетираните веруваат дека нивната кожа е веднаш помалку чувствителна и реактивна *

- 85% од анкетираните веруваат дека чувството на печење и стегање веднаш се намалува *

Употреба: Нанесете наутро и навечер на лицето, очите и вратот со помош на памучно туферче.

Дерматолошки и офталмолошки тестирано.

 

* Студија за задоволство спроведена во текот на 21 ден со 19 жени и 8 мажи

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU PROPYLENE GLYCOL. HYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE GLYCERIN ISOAMYL LAURATE GLYCERYL STEARATE CITRATE HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER WATER CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER EXTRACT HYDROXYACETOPHENONE XANTHAN GUM ETHYLHEXYLGLYCERIN FRUCTOOLIGOSACCHARIDES INULIN SIGESBECKIA ORIENTALIS EXTRACT ACACIA SENEGAL GUM 1 2-HEXANEDIOL CAPRYLYL GLYCOL SODIUM HYDROXIDE CITRIC ACID TOCOPHERO L10520v0

Активна состојка

Камилица

Камилицата се одгледува во La Gacilly на нашите полиња, користејќи агроеколошки методи за почитување на почвата. Ова култно растение кое се користи во нашата нега на кожата уште од 60-тите беше едно од првите растенија што беа собрани во La Gacilly, Франција во 1979 година. Секоја година береме камилица и ги сушиме цветните глави (цветна пупка, лисја и стебла). Благодарение на 100% природните процеси на екстракција, нашите екстракти од камилица имаат смирувачки и заштитни својства на кожата. Тестирано ин витро.
Откриј
Камилицата се одгледува во La Gacilly на нашите полиња, користејќи агроеколошки методи за почитување на почвата. Ова култно растение кое се користи во нашата нега на кожата уште од 60-тите беше едно од првите растенија што беа собрани во La Gacilly, Франција во 1979 година. Секоја година береме камилица и ги сушиме цветните глави (цветна пупка, лисја и стебла). Благодарение на 100% природните процеси на екстракција, нашите екстракти од камилица имаат смирувачки и заштитни својства на кожата. Тестирано ин витро.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи