Скокни до информацијата за производот
1 од 4

2во1 хидратантна мицеларна вода

Ја отстранува шминката, ги чисти и навлажнува лицето и очите.
Пакување: 200 мл
Шифра на артиклот: 95665
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Опис

Состојки

Ја отстранува шминката, совршено го чисти и навлажнува лицето и очите. Ја ослободува кожата од нечистотии и ја отстранува долготрајната шминка.

Наменета за нормална до комбинирана кожа која може да се чувствува затегната, да има недостаток на влага или недостаток на сјај.

Резултати:

- 93% ** од жените потврдија дека мртвите клетки и нечистотиите се совршено елиминирани

- 93% ** од жените откриле дека нивната кожа е хидрирана за миг

- 89% ** од жените откриле дека кожата им била детоксикаирана.

Примена: Нанесете со памучна подлога наутро и навечер на лицето, очите и вратот. Нема потреба да се плакне.

Дерматолошки и офталмолошки тестиран.

 

* Истражување за задоволството спроведено во текот на 21 ден со 28 жени

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU • PROPYLENE GLYCOL. • CENTAUREA CYANUS FLOWER WATER • POLYGLYCERYL-6 CAPRYLATE • POLYGLYCERYL-4 CAPRATE • HYDROXYACETOPHENONE • SODIUM COCOAMPHOACETATE • PARFUM/FRAGRANCE • FRUCTOOLIGOSACCHARIDES • INULIN • MARIS AQUA/SEA WATER/EAU DE MER • SORBIC ACID • CITRIC ACID • SODIUM BENZOATE • POTASSIUM SORBATE • TETRASELMIS SUECICA EXTRACT • 10499v0

Активна состојка

Tetraselmis микро-алга

Нашите истржувачи инспирирани од прочистувачката сила на океанот, одбраа микро-алги Tetraselmis,морска билка со оксигенациски и антиоксидативни својства. Одгледана е во биореактор на нашиот брег во Бретања со користење на 100% природен процес. Оваа техника произведува контролиран и разумен принос, а на тој начин се искористуваат сите предности на микро-алгите и воедно се чуваат природните ресурси. За линијата Pure Alguе , микро-алгата Tetraselmis е вградена во срцето на оваа природна формула, која помага да се детоксицира кожата. Подобро оксигенирана, зајакната и одржливо заштитена, кожата е здрава и сјајна. Ин витро тестови на екстракт од микро-алги Tetraselmis.
Откриј
Нашите истржувачи инспирирани од прочистувачката сила на океанот, одбраа микро-алги Tetraselmis,морска билка со оксигенациски и антиоксидативни својства. Одгледана е во биореактор на нашиот брег во Бретања со користење на 100% природен процес. Оваа техника произведува контролиран и разумен принос, а на тој начин се искористуваат сите предности на микро-алгите и воедно се чуваат природните ресурси. За линијата Pure Alguе , микро-алгата Tetraselmis е вградена во срцето на оваа природна формула, која помага да се детоксицира кожата. Подобро оксигенирана, зајакната и одржливо заштитена, кожата е здрава и сјајна. Ин витро тестови на екстракт од микро-алги Tetraselmis.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи