Скокни до информацијата за производот
1 од 7

ШАМПОН ЗА ОБНОВУВАЊЕ НА КОСАТА

94% помалку кршење.
Пакување: 300 мл
Шифра на артиклот: 45491
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Опис

Состојки

Збогатен со органско масло од јојоба, обновувачкиот шампон без сулфати храни, обновува и штити од кршење. Косата е посилна, полна со виталност, еластична и сјајна до врвовите.

Тип на коса: Сува и оштетена коса

Текстура: Непроѕирен млечен гел

Предности: 94% помалку кршење***

Специјално формулиран без сулфати* за сува и оштетена коса, нежно ја мие и храни, ги обновува и заштитува влакната од кршење.

 

Резултати:

- 85% - Мојата коса е поеластична **

- 84% - Мојата коса е сјајна **

- 81% - Мојата коса е нахранета **

- 79% - Мојата коса ја врати својата виталност **

 

Примена: Нанесете на влажна коса. Масирајте го скалпот. Исплакнете.

Водич за рециклирање: Ставете го шишето во корпата за рециклирање со капачето на врвот.

 

Билна состојка

Органско масло од јојоба

Јојобата е дводомно дрво: некои дрвја носат само машки цветови, додека други носат само женски цветови. Ова е причината зошто плантажите се интелигентно управувани: тие се состојат од околу 5% машки дрвја и 95% женски дрвја, а првите се распоредени на таков начин што само ветерот може да обезбеди опрашување на целата плантажа!

Семето од јојоба се собира откако ќе падне на земја и содржи повеќе од 60% течен восок, вообичаено наречено масло од јојоба. Ова масло се екстрахира со процес на ладно цедење без никакви растворувачи, што помага да се зачува интегритетот на неговите својства.

Јојобата е мала грмушка која расте во пустинските области. За да преживее, мора да концентрира што е можно повеќе енергија во своето семе, бидејќи кога ќе има и најмал надворешен стимул, како што е дождот, мора да почне да 'рти и да прерасне во ново растение. Оваа складирана енергија е содржана во течен восок познат како масло од јојоба, кој е богат со омега-6 и омега-9 масни киселини. Ова витално растително масло се нарекува „пустинско злато“. Исто така е од витално значење за оштетената коса бидејќи има моќ да го регенерира влакното на косата.

 

 

*Сурфактанти без сулфати

**Анкетата за задоволство е спроведена на 113 испитаници во текот на 28 дена

*** Инструментален тест, во комбинација со маска за обновување

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU • SODIUM METHYL COCOYL TAURATE • COCAMIDOPROPYL BETAINE • SODIUM COCOYL ISETHIONATE • GLYCERIN • LAURYL GLUCOSIDE • GLYCOL DISTEARATE • SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL • COCO-GLUCOSIDE • GLYCERYL OLEATE • SODIUM BENZOATE • PARFUM/FRAGRANCE • CITRIC ACID • GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE • FRUCTOOLIGOSACCHARIDES • INULIN • PANTHENOL • SORBIC ACID • HYDROGENATED VEGETABLE GLYCERIDES CITRATE • LECITHIN • TOCOPHEROL |10839v0

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи