Скокни до информацијата за производот
1 од 5

ШАМПОН ЗА ВОЛУМЕН

Зголемување на волуменот после 3 употреби.
Пакување: 300 мл
Шифра на артиклот: 86933
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Опис

Состојки

Збогатен со пептиди од киноа, овој шампон без сулфати го зголемува волуменот од коренот. Косата изгледа посилна, пообемна. Специјално формулиран без сулфати* за фина и права коса, шампонот нежно се мие и додава текстура

Тип на коса: Фина и права коса

Текстура: Проѕирен гел

Придобивки: Моментален волумен, зајакната коса по 3 употреби**

 

Резултати:

85% - Мојата коса е мека***

85% - Мојата коса е затегната***

81% - Влажноста на мојата коса се задржува***

 

Примена: Нанесете на влажна коса. Масирајте го скалпот. Исплакнете.

Водич за рециклирање: Ставете го шишето во корпата за рециклирање со капачето на врвот.

 

Билна состојка

Пептиди од киноа

Волуменот на косата е директно поврзан со големината на влакното на косата. Фината коса по својата природа се карактеризира со тенки влакна кои се одговорни за недостатокот на густина. На фината коса и недостасува волумен и текстура, косата е сплескана и склона кон заплеткување. Постојаното боење, стрес или недостаток на правилна исхрана се некои од надворешните фактори кои исто така можат да ги оштетат прамените влакна. Со текот на времето, оштетената фина коса станува кршлива.

Благодарение на единственото познавање на ботаничкиот свет, истражувачите на Yves Rocher избраа ПЕПТИДИ ОД КИНОА поради нивните текстурирачки својства. Семките од киноа се познати по нивниот богат состав на есенцијални амино киселини и значајни својства кои помагаат во борбата против кршењето на косата.

Пептидите добиени од киноа помагаат за зајакнување на косата. Откриено е дека овие пептиди се врзуваат за влакната на косата и ја зголемуваат нивната густина без да ги оптоваруваат. Реструктуирана и зајакната, косата добива поголем волумен.

 

 

*Сурфактанти без сулфати

**Инструментално тестирање

***Спроведена е анкета за задоволство на 26 испитаници

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU • SODIUM COCOYL ISETHIONATE • SODIUM METHYL COCOYL TAURATE • COCAMIDOPROPYL BETAINE • LAURYL GLUCOSIDE • CHENOPODIUM QUINOA SEED EXTRACT • FRUCTOOLIGOSACCHARIDES • INULIN • SODIUM BENZOATE • PARFUM/FRAGRANCE • CITRIC ACID • PANTHENOL • GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE • COCO-GLUCOSIDE • GLYCERYL OLEATE • POTASSIUM SORBATE • SODIUM CHLORIDE • TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE • TOCOPHEROL • LECITHIN • HYDROGENATED VEGETABLE GLYCERIDES CITRATE |10150v2

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи