Скокни до информацијата за производот
1 од 5

ШАМПОН ЗА ВИТКАНА КОСА

Хранлива текстура која го олеснува обликувањето.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 300 мл
Шифра на артиклот: 91855
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Опис

Состојки

Овој шампон нежно ја чисти коста и го почитува влакното. За коса која е лесна, мека на допир и за обликувани кадрици. Збогатен со органски лен, ги храни и обликува кадриците. Кадрици се дефинирани и еластични. Косата е лесна, мека на допир и сјајна.

 

Резултати:

90% - Косата е лесна*

84% - Кадриците се редефинирани*

 

Примена: Нанесете на влажна коса и лесно масирајте. Потоа исплакнете со млака вода. Завршете ја вашата рутина со балзам и крема за нега на виткана коса.

 

Водич за рециклирање: Ставете го шишето во корпата за рециклирање со капачето на врвот. Секој пат кога го рециклирате отпадот, придонесувате да му дадете втор живот.

 

Билна состојка

ОРГАНСКИ ЛЕН

Истражувачите од Yves Rocher избраа ОРГАНСКИ ЛЕН со својства за обликување кој потекнува од францускиот био синџир на снабдување. Одгледуван е повеќе од 8.000 години во плодната полумесечина. Одгледувањето на лен сега е широко распространето во различни делови на светот, особено во Франција. Ленот  се користи во земјоделскиот и прехранбениот сектор, а специјалитет на лененото брашно и лебот е тоа што се богати со протеини и омега 3 масни киселини.

Нашите истражувачи го открија богатството на лененото семе и ги концентрираа неговите придобивки за да ги задоволат специфичните потреби на кадравата коса.

 

 

*Тест за задоволство на 116 волонтери.

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU • SODIUM METHYL COCOYL TAURATE • COCAMIDOPROPYL BETAINE • SODIUM COCOYL ISETHIONATE • LAURYL GLUCOSIDE • GLYCOL DISTEARATE • SODIUM CHLORIDE • FRUCTOOLIGOSACCHARIDES • INULIN • HYDROLYZED LINSEED EXTRACT • SODIUM BENZOATE • PARFUM/FRAGRANCE • CITRIC ACID • GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE • COCO-GLUCOSIDE • GLYCERYL OLEATE • SORBIC ACID • LIMONENE • HYDROGENATED VEGETABLE GLYCERIDES CITRATE • TOCOPHEROL |10832v0

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи