Скокни до информацијата за производот
1 од 6

Хидратантна нега против неправилности

Ја намалува појавата на дамки и неправилности.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 40 мл
Шифра на артиклот: 32070
Со купување на овој производ добивш 13 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 13 поени.  

Опис

Состојки

Овој хидратантен производ за нега се бори со знаците на кожата склона кон неправилности.

Тип на кожа: Кожа склона кон неправилности

Текстура: Лесно кремаста

Придобивки: Ја намалува појавата на дамки и неправилности

Во еден чекор ја намалува големината на порите и појавата на дамки. Редефинирана, кожата е прочистена и видно поубава.

Овој производ содржи и салицилна киселина со прочистувачки својства.

Зошто бореален чај во прав?

Бореалниот чај во прав со својства за ребалансирање на кожата, делува длабински* за да го контролира сјајот, да ја намали појавата на неправилности и да ја подобри текстурата на кожата.

 

*ин витро тест

Наша посветеност

10181v2 AQUA/WATER/EAU • GLYCERIN • ALCOHOL • ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE • BUTYLENE GLYCOL • CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE • METHYLPROPANEDIOL • DIMETHICONE • CETEARYL ALCOHOL • HAMAMELIS VIRGINIANA (WITCH HAZEL) WATER • SODIUM ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER • LEDUM GROENLANDICUM EXTRACT • ACACIA SENEGAL GUM • APHLOIA THEIFORMIS LEAF EXTRACT • ISOHEXADECANE • CETEARETH-33 • PARFUM/FRAGRANCE • HYDROXYACETOPHENONE • BEHENIC ACID • SALICYLIC ACID. • ZINC GLUCONATE • KAOLIN • POLYSORBATE 80 • XANTHAN GUM • ALLANTOIN • SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT • SODIUM HYDROXIDE • PYRUS MALUS (APPLE) FRUIT EXTRACT • SORBITAN OLEATE • TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE • SODIUM BENZOATE • CITRIC ACID • POTASSIUM SORBATE |

Активна состојка

Бореален чај & салицилна киселина

Нашите истражувачи го искомбинираа бореалниот чај со билката зимзелен. Листовите се берат рачно во текот на целата година и се дестилираат за да се екстрахира салицилна киселина. Антибактериската и прочистувачка моќ на оваа состојка ги третира дамките. Од останатиот пазар кој користи синтетичка киселина, се разликуваме бидејќи ние користиме 100% билна силицилна киселина, која се бори против нечистотиите на кожата. Оваа комбинација од прав од бореален чај и салицилна киселина го прави тенот свеж и здрав, без дамки.
Откриј
Нашите истражувачи го искомбинираа бореалниот чај со билката зимзелен. Листовите се берат рачно во текот на целата година и се дестилираат за да се екстрахира салицилна киселина. Антибактериската и прочистувачка моќ на оваа состојка ги третира дамките. Од останатиот пазар кој користи синтетичка киселина, се разликуваме бидејќи ние користиме 100% билна силицилна киселина, која се бори против нечистотиите на кожата. Оваа комбинација од прав од бореален чај и салицилна киселина го прави тенот свеж и здрав, без дамки.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи