Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Хидратантна крема за осветлување на лицето

Кожата станува осветлена, изедначена и сјајна. Делува против темни дамки на лицето.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 50 ml
Шифра на артиклот: 47597
Со купување на овој производ добивш 16 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 16 поени.  

Опис

Благодарение на лесната гел-текстура, кожата се хидрира веднаш по нанесувањето, тенот станува изедначен, а текстурата на кожата станува помазна.

Од ден на ден темните дамки стануваат се помалку видливи, а тенот станува поизедначен и сјаен.

Употреба: Нанесете наутро и навечер на исчистена и сува кожа на лицето, избегнувајќи го пределот околу очите.

Дерматолошки и офталмолошки тестирана.

 

Нашите истражувачи ја посетија Јужна Америка пред повеќе од 15 години, каде што го набљудуваа природното бело семе во неговиот природен екосистем. Ова нераскинливо семе е во состојба да ја зачува својата природна моќ на осветлување.

Истражувачите биле фасцинирани од начинот на кој нејзината боја на слонова коска ја рефлектира светлината и неколку години ја проучувале и разрешувале мистеријата на ова семе. За прв пат во козметиката, нашите научници ја комбинираа нивната иновативна технологија за екстракција измислена во Бретања, Франција. Ваквата технологија овозможи активирање на целосниот потенцијал на ова семе за осветлување на кожата.

Благодарение на иновативниот, 100% природен процес на термолиза на вода, тие успеаја да ги извлечат состојките од природното бело семе. Со своите својства, ова семе помага да се шири светлината во јадрото на кожата.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи