Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Течен сапун малина & мента

Ароматичните ноти на мента ја исполнуваат околината со наплив на интензивна свежина.
Пакување: 190 мл
Шифра на артиклот: 56819
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Опис

Дозата на енергија и виталност помага да се врати тонусот. Нејзината ледена свежина, суптилно споена со пикантна свежина на малина, создава мешавина која е проткаена со живост.

Сапун без сулфати и палмино масло со мирис на природата кој предизвикува зависност. Неговата мазна и обвивна пена ја чисти и парфимира кожата без да ја суши.

Мирис: малина  & мента

Текстура: гел

Плус: мазната пена ја чисти и парфимира кожата без да ја суши

 

Водич за рециклирање: Ставете го шишето во корпата за рециклирање со пумпата на врвот. Денешните пумпи тешко се рециклираат. Работиме на тоа со добавувачите. Секој пат кога го рециклирате вашиот отпад, вие придонесувате за негова повторна употреба.

Наша посветеност

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи