Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Тестер / Шампон & Leave-in балзам за обновување на косата

Голем тестер со 2 производи за нега на сува или оштетена коса.
Може да се нарачаат најмногу 3 тестери со едно купување.
Пакување: 16 мл
Шифра на артиклот: 55337
Со купување на овој производ добивш 0 поени.  
Може да се нарачаат најмногу 3 тестери со едно купување.
Со купување на овој производ добиваш 0 поени.  

Опис

Шампон за обновување на косата

Збогатен со органско масло од јојоба, обновувачкиот шампон без сулфати храни, обновува и штити од кршење. Косата е посилна, полна со виталност, еластична и сјајна до врвовите.

Тип на коса: Сува и оштетена коса

Текстура: Непроѕирен млечен гел

Предности: 94% помалку кршење

Специјално формулиран без сулфати* за сува и оштетена коса, нежно ја мие и храни, ги обновува и заштитува влакната од кршење.

Резултати:

85% - Мојата коса е поеластична

84% - Мојата коса е сјајна

81% - Мојата коса е нахранета

79% - Мојата коса ја врати својата виталност

 

Примена: Нанесете на влажна коса. Масирајте го скалпот. Исплакнете.

 

Leave-in балзам за обновување на косата

Збогатен со органско масло од јојоба и без силикони, повеќенаменскиот балзам кој не се мие ја регенерира косата. Косата интензивно се храни и обновува до врвовите, помека е и поеластична.

Тип на коса: Сува и оштетена коса

Текстура: Балзам што се топи

Придобивки: 30 пати појака коса

 

Повеќенаменски;

На влажна коса: Ја храни и го олеснува стилизирањето.

На сува коса: Обезбедува мекост и контрола на разлетувањето.

Како ноќна нега: Интензивно обновување 8h.

 

Резултати:

88% - Мојата коса веднаш се храни

88% - Мојата коса е мека

84% - Моите кадрици се под контрола

84% - Производот го олеснува обликувањето

Примена: Нанесете малку балзам по должината и на краевите на косата. Не плакнете.

 

Билна состојка

Органско масло од јојоба

Јојобата е дводомно дрво: некои дрвја носат само машки цветови, додека други носат само женски цветови. Ова е причината зошто плантажите се интелигентно управувани: тие се состојат од околу 5% машки дрвја и 95% женски дрвја, а првите се распоредени на таков начин што само ветерот може да обезбеди опрашување на целата плантажа!

Семето од јојоба се собира откако ќе падне на земја и содржи повеќе од 60% течен восок, вообичаено наречено масло од јојоба. Ова масло се екстрахира со процес на ладно цедење без никакви растворувачи, што помага да се зачува интегритетот на неговите својства.

Јојобата е мала грмушка која расте во пустинските области. За да преживее, мора да концентрира што е можно повеќе енергија во своето семе, бидејќи кога ќе има и најмал надворешен стимул, како што е дождот, мора да почне да 'рти и да прерасне во ново растение. Оваа складирана енергија е содржана во течен восок познат како масло од јојоба, кој е богат со омега-6 и омега-9 масни киселини. Ова витално растително масло се нарекува „пустинско злато“. Исто така е од витално значење за оштетената коса бидејќи има моќ да го регенерира влакното на косата.

Наша посветеност

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи