Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Лосион за обновување на сува кожа

Интензивно ја хидрира сувата кожа 24 часа, благодарение на органскиот shea путер и невенот.
Пакување: 200 мл
Шифра на артиклот: 02502
Со купување на овој производ добивш 7 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 7 поени.  

Опис

Овој хранлив лосион за тело, збогатен со органски sheaпутер и невен, ја навлажнува кожата 24 часа без престан. Кожата станува поеластична, заштитена од сувост, обновена и помека.
Специјално формулиран за да ги задоволи потребите на сувата до екстремно сува кожа. Ја намалува загубата на вода во кожата и интензивно и долготрајноја  храни. Ден по ден, кожата е заштитена од сушење и веднаш се чувствува попријатна. Кожата е еластична, мека и свиленкаста на допир, без чувство на затегнатост.

Употреба: Нанесете го лосионот на телото и масирајте. Воздушната текстура лесно продира во кожата, оставајќи ја мазна и нежно мирислива.

Резултати*:
Веднаш по апликацијата:
95% од испитаниците тврдат дека кожата е хидрирана
95% од испитаниците тврдат дека кожата интензивно се храни
По 28 дена употреба:
90% од испитаниците тврдат дека кожата е заштитена од сушење 
90% од испитаниците тврдат дека кожата е обновена

* Истражување за задоволството спроведено со 62 лица.

Активна состојка

Шеа путер

Нашите истржувачи одбраа Shea масло поради неговите исклучително негувачки и обновувачки својства. Ја смирува сувата кожа, овозможувајќи и моментално олеснување. Shea е органски производ и се одгледува во западна Африка.
Откриј
Нашите истржувачи одбраа Shea масло поради неговите исклучително негувачки и обновувачки својства. Ја смирува сувата кожа, овозможувајќи и моментално олеснување. Shea е органски производ и се одгледува во западна Африка.

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи