Скокни до информацијата за производот
1 од 6

СОС целна нега против мозолчиња

Ги намалува мозолчињата.
Пакување: 10 мл
Шифра на артиклот: 07886
Со купување на овој производ добивш 8 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 8 поени.  

Опис

Состојки

Благодарение на овој насочен SOS третман, видливо се намалуваат несовршеностите и мозолчињата.

Со салицилна киселина со прочистувачки својства.

Тип на кожа: Кожа склона кон неправилности

Текстура: Невидлив гел

Придобивки: Ги намалува мозолчињата и преостанатите дамки

Зошто бореален чај во прав?

Бореалниот чај во прав со својства за ребалансирање на кожата, делува длабински* за да го контролира сјајот, да ја намали појавата на неправилности и да ја подобри текстурата на кожата.

 

*ин витро тест

Наша посветеност

10029v1 AQUA/WATER/EAU • ALCOHOL DENAT. • ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE • GLYCERIN • METHYLPROPANEDIOL • HAMAMELIS VIRGINIANA (WITCH HAZEL) WATER • HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER • XANTHAN GUM • LEDUM GROENLANDICUM EXTRACT • ACACIA SENEGAL GUM • SALICYLIC ACID. • ZINC GLUCONATE • SODIUM HYDROXIDE • ALLANTOIN • POLYSORBATE 60 • SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT • SORBITAN ISOSTEARATE • SODIUM BENZOATE • CITRIC ACID • POTASSIUM SORBATE |

Активна состојка

Бореален чај & салицилна киселина

Нашите истражувачи го искомбинираа бореалниот чај со билката зимзелен. Листовите се берат рачно во текот на целата година и се дестилираат за да се екстрахира салицилна киселина. Антибактериската и прочистувачка моќ на оваа состојка ги третира дамките. Од останатиот пазар кој користи синтетичка киселина, се разликуваме бидејќи ние користиме 100% билна силицилна киселина, која се бори против нечистотиите на кожата. Оваа комбинација од прав од бореален чај и салицилна киселина го прави тенот свеж и здрав, без дамки.
Откриј
Нашите истражувачи го искомбинираа бореалниот чај со билката зимзелен. Листовите се берат рачно во текот на целата година и се дестилираат за да се екстрахира салицилна киселина. Антибактериската и прочистувачка моќ на оваа состојка ги третира дамките. Од останатиот пазар кој користи синтетичка киселина, се разликуваме бидејќи ние користиме 100% билна силицилна киселина, која се бори против нечистотиите на кожата. Оваа комбинација од прав од бореален чај и салицилна киселина го прави тенот свеж и здрав, без дамки.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи