Скокни до информацијата за производот
1 од 7

Серум со нон-стоп ефект на хидратација кој трае 100h

Бесконечно снабдена со вода, хидрирана и освежена кожа 100 часа*.
Пакување: 30 мл
Шифра на артиклот: 57732
Со купување на овој производ добивш 15 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 15 поени.  

Опис

Состојки

Од првото нанесување на серумот, кожата е континуирано хидрирана 100h*, свежа и пријатна. По 1 месец, кожата е полна и сјајна.

Тип на кожа: Сите типови кожа.

Текстура: Ултра свежа течност.

Придобивки: Хидратација на кожата.

Зошто едулис клеточна водичка?

Нејзиното тројно навлажнувачко дејство ќе складира вода во срцето на кожата**, ќе ја распрсне во сите слоеви на епидермисот и ќе го ограничи нејзиното испарување за континуирана хидратација.

 

Резултати:

+40% - моментална хидратација ***

+15% - хидратација 100h по нанесувањето ***

92% - тврдат дека кожата им е удобна ****

81% - тврдат дека нивната кожа е пополна ****

 

Примена: Нанесете на целото лице, наутро и навечер, самостојно или пред кремата.

Водич за рециклирање: Ставете ја картонската кутија во класичната корпа за рециклирање. Ставете го шишето со пумпата и капачето во корпата за рециклирање на стакло.

 

Билна состојка

Едулис

Нашите истражувачи за билна козметика го избраа Едулис поради неговата способност да ја фаќа и да ја задржува водата во лисјата. Нејзиниот ексклузивен екстракт, клеточната водичка од едулис претставува активатор на хидратацијата, помага да се: складира* водата во секој слој на кожата, постојано заклучувајќи ја* и ослободувајќи ја* за континуирана хидратација. *Ин витро тестови - патент регистриран во Франција

 

 

* Клиничка студија, 12 случаи, по една апликација, 100h резултат по една апликација

** Ин витро тестови

*** Објективна клиничка студија со корнеометрија спроведена на 12 испитаници по 1 апликација

**** Објективна клиничка студија спроведена на 23 субјекти

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU • GLYCERIN • DIGLYCERIN • 1,2-HEPTANEDIOL • CARPOBROTUS EDULIS EXTRACT • ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER • CAPRYLYL GLYCOL • GELLAN GUM • POLYGLYCERYL-4 CAPRATE • POLYGLYCERYL-6 CAPRYLATE • PARFUM/FRAGRANCE • HYALURONIC ACID • SODIUM HYALURONATE • CALCIUM CHLORIDE • TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE • CITRIC ACID • SODIUM HYDROXIDE 10870v0

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи