Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Балзам за раце со shea путер

Богат балзам кој ги штити и храни рацете за време на студените денови.
Пакување: 50 мл
Шифра на артиклот: 74723
Со купување на овој производ добивш 8 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 8 поени.  

Опис

Состојки

Професионален третман за регенерација и смирување на испуканите и оштетени раце.

Плус: Богатата текстура на балзамот со додавање на shea путер длабински обновува.

Резултат: Идеално заштитена, кожата на рацете повторно добива постојана удобност и мекост, а испуканите раце стануваат минато.

Дерматолошки тестирано.

Употреба: Нанесете во секое време од денот на суви и испукани раце, онолку често колку што е потребно.

Наша посветеност

COPERNICIA CERIFERA CERA/COPERNICIA CERIFERA (CARNAUBA) WAX/CIRE DE CARNAUBA • ISOPROPYL PALMITATE • CETEARYL ALCOHOL • GLYCERIN • TETRASODIUM EDTA • PARFUM/FRAGRANCE • HYDROGENATED COCONUT OIL • STEARYL ALCOHOL • STEARIC ACID • ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER • SESAMUM INDICUM (SESAME) SEED OIL • NYLON-12 • SORBIC ACID • TOCOPHEROL • ETHYLHEXYLGLYCERIN • SODIUM HYDROXIDE • CETEARETH-33 • CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) • ALCOHOL • XANTHAN GUM • COCOGLYCERIDES • ARNICA CHAMISSONIS FLOWER EXTRACT • AQUA/WATER/EAU • CITRIC ACID • BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER • METHYLPROPANEDIOL • 970v0

Активна состојка

Арника

Арниката е позната по своите својства на заштита од надворешните влијанија. Нашите истржувачи одбраа Arnica chamissonis, која е одгледана користејќи сертифицирани практики за органско земјоделство. Преполна е со полифеноли кои ја штитат билката од надворешните влијанија. Екстрактот од Arnicа Chamissonis во нашата формула ефикасно ги заштитува вашите раце користејќи ги истите методи како во природата.
Откриј
Арниката е позната по своите својства на заштита од надворешните влијанија. Нашите истржувачи одбраа Arnica chamissonis, која е одгледана користејќи сертифицирани практики за органско земјоделство. Преполна е со полифеноли кои ја штитат билката од надворешните влијанија. Екстрактот од Arnicа Chamissonis во нашата формула ефикасно ги заштитува вашите раце користејќи ги истите методи како во природата.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи