Скокни до информацијата за производот
1 од 4

ОСВЕЖУВАЧКИ СУВ ШАМПОН

Делотворност 48h*.
Пакување: 150 мл
Шифра на артиклот: 61271
Со купување на овој производ добивш 11 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 11 поени.  

Опис

Состојки

Збогатен со органски алги од Бретања, прочистувачкиот сув шампон го апсорбира себумот од коренот и ја враќа свежината, волуменот и леснотијата на косата. Косата е прочистена, мека, лесна и сјајна.

Тип на коса: Нормална до мрсна коса

Текстура: Невидлива пудра

Придобивки: Ја враќа свежината, волуменот и леснотијата

Употреба: Испрскајте ги коренот и исчеткајте ја косата

 

Резултати:

85% - Мојата коса ја враќа свежината*

82% - Производот го неутрализира мирисот  6 часа*

83% - Себумот се апсорбира од коренот*

74% - Мојата коса има волумен*

 

Водич за рециклирање: Поставете го садот за аеросол и неговото пластично капаче посебно во садот за сортирање.

 

Билна состојка

Денес е тешко да се избега од загадувањето предизвикано од пушењето, дождот, прашината, микро честичките итн. Загадувањето ја уништува кожата, но може и негативно да влијае на убавината на вашата коса. Главно се наоѓа во воздухот и предизвикува скалпот да стане неурамнотежен и чувствителен.

Како директна последица, коренот може брзо да стане масен, а влакната на косата се оптоваруваат. Влакната се затнати со честички од загадувањето и косата е без сјај.

Благодарение на уникатното знаење за растителниот свет, истражувачите од Yves Rocher ја избраа ОРГАНСКАТА АЛГА ОД БРЕТАЊА.

Оваа алга е позната и како харпун на Нептун поради куките на нејзините шилести гранки кои и овозможуваат да се закачи за трупот на бродовите. Оваа уникатна карактеристика и овозможува да патува низ океанот, а нашите истражувачи ја пронајдоа на брегот на Бретања.

Нејзината ефикасност во намалувањето на прекумерното производство на себум обезбедува ефект на прочистување. Откако ќе се ослободи вишокот на себум и нечистотии, скалпот се прочистува, а косата станува лесна и сјајна.

 

 

*Студија за задоволство спроведена на 107 случаи

Наша посветеност

DIMETHYL ETHER • ALCOHOL DENAT. • ORYZA SATIVA (RICE) STARCH • GLYCERIN • PROPYLENE GLYCOL DIBENZOATE • ASPARAGOPSIS ARMATA EXTRACT • PARFUM/FRAGRANCE • ISOAMYL LAURATE • MAGNESIUM STEARATE • AQUA/WATER/EAU • LIMONENE • CITRAL 10826v0

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи