Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Обновувачка балзам-маска за лице со органски невен

Обновувачка, природна и неодолива!
Сеуште нема рецензии
Пакување: 30 мл
Шифра на артиклот: 28856
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Опис

Оваа маска за лице со органски невен ја храни кожата и го обновува нејзиниот изглед. Нејзината  мека и смирувачка текстура ја прави кожата еластична и удобна.

Резултат:

Кожата веднаш е двојно повеќе нахранета и хидрирана.*

Совет за примена: Нанесете тенок слој на лицето двапати неделно и оставете да делува 10 минути. Доколку е потребно, отстранете го вишокот.

 

* Објективна клиничка студија на 23 случаи

Наша посветеност

Активна состојка

Невен

Невенот, симболично растение со регенеративни својства , се одгледува во La gacilly, Бретања (Франција) на земјата на Yves Rocher од 1979 година. Истотака е познат како обичен невен, нашите истржувачи го преферираат полскиот невен бидејќи цветовите се поголеми, поубави и богати со активни состојки. Прилагоден на локалната клима, невенот не мора да се полева секој ден како другите билки во La Gacilly. Тој е органски одгледан. Ин витро тестирано.
Откриј
Невенот, симболично растение со регенеративни својства , се одгледува во La gacilly, Бретања (Франција) на земјата на Yves Rocher од 1979 година. Истотака е познат како обичен невен, нашите истржувачи го преферираат полскиот невен бидејќи цветовите се поголеми, поубави и богати со активни состојки. Прилагоден на локалната клима, невенот не мора да се полева секој ден како другите билки во La Gacilly. Тој е органски одгледан. Ин витро тестирано.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи