Скокни до информацијата за производот
1 од 5

Нега со нон-стоп ефект на интензивна хидратација која трае 100h

Интензивна хидратација** која трае 100 h***
Пакување: 75 мл
Шифра на артиклот: 93167
Со купување на овој производ добивш 16 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 16 поени.  

Опис

Состојки

Од првото нанесување ја остава кожата интензивно хидрирана, свежа и сјајна. Се намалуваат брчките предизвикани од дехидрација. По будењето кожата е освежена и пријатна. Од првиот месец на употреба кожата е измазнета, сјајна и полна.

Тип на кожа: сите типови кожа

Текстура: топива крема

Предности: моментална и многу долготрајна хидратација

 

Зошто клеточна вода Едулис?

Нејзиниот троен навлажнувачки ефект ќе складира вода во срцето на кожата**, ќе ја распрсне во сите слоеви на епидермисот*** и ќе го ограничи нејзиното испарување* за континуирана хидратација.

 

Резултати:

97%* од испитаниците велат дека нивната кожа е веднаш хидрирана

96%* велат дека нивната кожа се чувствува хидрирана кога ќе се разбудат

85%* велат дека нивната кожа е веднаш пополнета

 

Билна состојка

Едулис

Континуирано ја хидрира кожата.

Нашите истражувачи за билна козметика ја избраа билката Едулис поради нејзината способност да фаќа и задржува вода во лисјата. Нејзиниот ексклузивен екстракт, клеточната вода едулис, активатор на хидратација, помага да се: складира**** вода во секој слој на кожата, постојано заклучувајќи ја**** и ослободувајќи ја** за континуирана хидратација.

 

 

* Истражување спроведено со 107 испитаници.

** Клиничка студија спроведена со 12 лица.

*** Клиничка студија со 15 субјекти, по првата апликација.

  **** Ин витро тестови - патент регистриран во Франција

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAUCAPRYLIC/CAPRICTRIGLYCERIDEDICAPRYLYLCARBONATEGLYCERINDIGLYCERINPENTYLENEGLYCOLC10-18TRIGLYCERIDESSQUALANEBUTYROSPERMUMPARKII(SHEA)BUTTERC20-22ALKYLPHOSPHATEC20-22ALCOHOLSCETYLALCOHOLPOLYACRYLATECROSSPOLYMER-6STEARYLALCOHOLTOCOPHERYLACETATECARPOBROTUSEDULISEXTRACTSTEARYLHEPTANOATEPARFUM/FRAGRANCEHYDROXYACETOPHENONEETHYLHEXYLGLYCERINSTEARYLCAPRYLATESODIUMHYDROXIDEALOEBARBADENSISLEAFJUICEPOWDERHYALURONICACIDSODIUMHYALURONATETRISODIUMETHYLENEDIAMINEDISUCCINATEBENZYLALCOHOLCITRICACIDTOCOPHEROL10883v0

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи