Скокни до информацијата за производот
1 од 5

МЛЕЧЕН СПРЕЈ ЗА РАСЧЕШЛУВАЊЕ

Во 1 чекор ја расчешлува косата сè до врвовите.
Пакување: 150 мл
Шифра на артиклот: 66951
Со купување на овој производ добивш 7 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 7 поени.  

Опис

Состојки

Збогатен со органско млеко од костен, овој спреј во еден чекор ја отплеткува косата се до врвовите. Косата е мека, сјајна, еластична и лесна за обликување.

Тип на коса: Нормална до сува коса

Текстура: Водена млечна текстура

Предности: Мека и совршено исчешлана коса

Примена: Испрскајте по должината на косата и исчешлајте

 

Резултати:

86% - Мојата коса е помека*

80% - Мојата коса се чешла за миг*

80% - Мојата коса е нахранета*

79% - Мојата коса е сјајна*

 

Примена: Протреси. Прскајте по должина, на сува или влажна коса. Не плакнете.

Водич за рециклирање: Ставете го шишето во корпата за рециклирање со капачето на врвот.

 

Билна состојка

Органско млеко од костен

Понекогаш, поради типот на косата или начинот на живот, треба почесто да ја миеме косата. Редовното миење на косата на крајот може да го оштети скалпот, да го ограничи лачењето на себум и да го промени влакното на косата, правејќи ја косата посува.

Косата станува погруба, без сјај и помалку флексибилна. Поради оваа причина, за често миење на косата се препорачува нежен шампон со цел да се ограничи кревкоста на косата и да се почитува рамнотежата на скалпот.

Благодарение на единственото познавање на ботаничкиот свет, истражувачите на Yves Rocher избраа ОРГАНСКО МЛЕКО ОД КОСТЕН. Беа фасцинирани од неговите нутритивни својства. Костенот се смета за хранливо дрво. Инспирирани од неговите хранливи својства, го вклучија органското млеко од костен во нежна линија за нормална до сува коса.

 

 

*Анкетата за задоволство е спроведена на 101 испитаник по 21 ден

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU • C13-15 ALKANE • CASTANEA SATIVA (CHESTNUT) SEED EXTRACT • HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL • BRASSICAMIDOPROPYL DIMETHYLAMINE • CETYL ALCOHOL • STEARYL ALCOHOL • PARFUM/FRAGRANCE • C14-22 ALCOHOLS • LACTIC ACID • BENZOIC ACID • C12-20 ALKYL GLUCOSIDE • PANTHENOL • GLYCERIN • CITRIC ACID • XANTHAN GUM • SODIUM BENZOATE • POTASSIUM SORBATE 10849v0 |

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи