Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Лосион за осветлување

Кожата е хидрирана, осветлена и подготвена за нанесување на кремата.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 200 ml
Шифра на артиклот: 43497
Со купување на овој производ добивш 7 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 7 поени.  

Опис

Веднаш хидрирана, кожата е мека и удобна, подготвена за понатамошна нега.

Резултат: Кожата е изедначена. Тенот е блескав, видливо посветол и свеж.

Употреба: Нанесете ја гел текстурата наутро и навечер, на исчистена кожа.

Дерматолошки тестирано.


Нашите истражувачи ја посетија Јужна Америка пред повеќе од 15 години, каде што го набљудуваа природното бело семе во неговиот природен екосистем. Ова нераскинливо семе е во состојба да ја зачува својата природна моќ на осветлување.

Истражувачите биле фасцинирани од начинот на кој нејзината боја на слонова коска ја рефлектира светлината и неколку години ја проучувале и разрешувале мистеријата на ова семе. За прв пат во козметиката, нашите научници ја комбинираа нивната иновативна технологија за екстракција измислена во Бретања, Франција. Ваквата технологија овозможи активирање на целосниот потенцијал на ова семе за осветлување на кожата.

Благодарение на иновативниот, 100% природен процес на термолиза на вода, тие успеаја да ги извлечат состојките од природното бело семе. Со своите својства, ова семе помага да се шири светлината во јадрото на кожата.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи