Скокни до информацијата за производот
1 од 5

КРЕМА ЗА ДЕФИНИРАЊЕ ЛОКНИ

Ги скротува непослушните кадрици и наелектризираноста на косата 48 часа.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 150 мл
Шифра на артиклот: 93497
Со купување на овој производ добивш 7 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 7 поени.  

Опис

Состојки

Збогатена со органски лен, оваа крема за дефинирање веднаш и трајно ги подобрува и обликува кадриците.

Кадрици се дефинирани и еластични. Косата е лесна и мека на допир.

Резултати:

Дефинирани и скротени кадрици 48 часа, дури и со 90% влажност на воздухот*

94% - Овој третман го избегнува ефектот на надуеност  на косата**

 

*инструментален тест

**Спроведена е анкета за задоволство на 31 испитаник

 

Билна состојка

ОРГАНСКИ ЛЕН

Истражувачите од Yves Rocher избраа ОРГАНСКИ ЛЕН со својства за обликување кој потекнува од францускиот био синџир на снабдување. Одгледуван е повеќе од 8.000 години во плодната полумесечина. Одгледувањето на лен сега е широко распространето во различни делови на светот, особено во Франција. Ленот  се користи во земјоделскиот и прехранбениот сектор, а специјалитет на лененото брашно и лебот е тоа што се богати со протеини и омега 3 масни киселини.

Нашите истражувачи го открија богатството на лененото семе и ги концентрираа неговите придобивки за да ги задоволат специфичните потреби на кадравата коса.

Наша посветеност

10852v0 AQUA/WATER/EAU • HYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE • ISOPROPYL MYRISTATE • C12-15 ALKYL BENZOATE • SQUALANE • COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL • C13-15 ALKANE • CETEARYL ALCOHOL • HYDROLYZED LINSEED EXTRACT • FRUCTOOLIGOSACCHARIDES • INULIN • GLYCERYL STEARATE • PEG-100 STEARATE • HYDROXYACETOPHENONE • PARFUM/FRAGRANCE • CETEARYL GLUCOSIDE • STEARIC ACID • PALMITIC ACID • PANTHENOL • SODIUM HYDROXIDE • LIMONENE • LINALOOL • BENZYL ALCOHOL • SODIUM BENZOATE • GERANIOL |

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи