Скокни до информацијата за производот
1 од 5

ШАМПОН ЗА ВИОЛЕТОВА БОЈА

Избледени прамени, прочистена боја.
Пакување: 300 мл
Шифра на артиклот: 36285
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Опис

Состојки

Збогатен со киселина од малина, виолетовиот шампон дава сјај и ги намалува несаканите прамени. Бојата е прочистена. Косата е еластична и сјајна.

Специјално формулиран без сулфати* за руса до бела коса, шампонот нежно мие и го враќа сјајот.

Тип на коса: Руса до бела коса

Текстура: Балзам

Предности: Оживеана боја

 

Резултати:

89% - Мојата боја на коса е заштитена**

83% - Мојата руса коса е сјајна**

75% - Овој шампон ги намалува сите несакани тонови**

74% - Овој шампон ја оживува мојата руса, бела и седа коса**

 

Примена: Нанесете на влажна коса. Масирајте го скалпот. Исплакнете.

Водич за рециклирање: Ставете го шишето во корпата за рециклирање со капачето на врвот.

 

Билна состојка

Киселина од малина

Го неутрализира бигорот што се наоѓа во водата.

Боењето може да ја оштети косата, кутикулите на влакната на косата се отвораат за да се дозволи бојата да се впие.

Поради тоа, премногу боење може да го ослабне влакното на косата. Дополнително, постојаното миење и негативните надворешни фактори (оксидација, сонце, загадување итн.) предизвикуваат бојата да го изгуби својот интензитет и сјај со текот на времето.

Благодарение на нивното уникатно познавање на растителниот свет, истражувачите од Yves Rocher  ја избраа КИСЕЛИНАТА  ОД МАЛИНА поради нејзините својства за омекнување на водата. Позната по својата ефикасност уште од античко време, го неутрализира бигорот  кој се наоѓа во водата и кој ги обвиткува прамените на косата при секое миење. На тој начин го оживува сјајот на обоената коса.

Комбинирана во формула со масло збогатено со невен кое ги измазнува влакната на косата за да и помогне да рефлектира повеќе светлина, го враќа природниот сјај на вашата коса.

 

 

*Сурфактанти без сулфати

**Анкетата за задоволство е спроведена на 107 испитаници во текот на 28 дена

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU • SODIUM METHYL COCOYL TAURATE • COCAMIDOPROPYL BETAINE • SODIUM COCOYL ISETHIONATE • LAURYL GLUCOSIDE • RUBUS IDAEUS (RASPBERRY) FRUIT EXTRACT • SODIUM BENZOATE • PARFUM/FRAGRANCE • GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE • CITRIC ACID • HYDROXYPROPYLTRIMONIUM HYDROLYZED WHEAT PROTEIN • COCO-GLUCOSIDE • GLYCERYL OLEATE • POTASSIUM SORBATE • TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE • ACETIC ACID • HYDROLYZED GARDENIA FLORIDA EXTRACT • MALTODEXTRIN • GLYCERIN • SODIUM CHLORIDE • HYDROGENATED VEGETABLE GLYCERIDES CITRATE • TOCOPHEROL |10835v0

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи