Скокни до информацијата за производот
1 од 4

НЕЖЕН ХРАНЛИВ БАЛЗАМ ЗА КОСА

Коса која е 24 часа негувана.
Пакување: 200 мл
Шифра на артиклот: 65947
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Опис

Состојки

Збогатен со органско млеко од костен, нежниот регенератор за расчешлување веднаш ја негува должината и ја отплеткува косата. Косата е лесна за стилизирање, мека, еластична и сјајна.

Тип на коса: Нормална до сува коса

Придобивки: Негувана коса 24 часа*

Текстура: Балзам што се топи

 

Резултати:

100% - Мојата коса е нахранета, но лесна **

100% - Мојата коса се чешла за миг **

100% - Мојата коса е сјајна сè до врвовите **

96% - По 24 часа мојата коса е нахранета сè до врвовите **

 

Примена: Нанесете на влажна коса. Оставете да делува 1 мин. Исплакнете.

Водич за рециклирање: Ставете го шишето во корпата за рециклирање со капачето на врвот. Секој пат кога го рециклирате отпадот, придонесувате да му дадете втор живот.

 

Билна состојка

Органско млеко од костен

Понекогаш, поради типот на косата или начинот на живот, треба почесто да ја миеме косата. Редовното миење на косата на крајот може да го оштети скалпот, да го ограничи лачењето на себум и да го промени влакното на косата, правејќи ја косата посува.

Косата станува погруба, без сјај и помалку флексибилна. Поради оваа причина, за често миење на косата се препорачува нежен шампон со цел да се ограничи кревкоста на косата и да се почитува рамнотежата на скалпот.

Благодарение на единственото познавање на ботаничкиот свет, истражувачите на Yves Rocher избраа ОРГАНСКО МЛЕКО ОД КОСТЕН. Беа фасцинирани од неговите нутритивни својства. Костенот се смета за хранливо дрво. Инспирирани од неговите хранливи својства, го вклучија органското млеко од костен во нежна линија за нормална до сува коса.

 

 

*Инструментално тестирање

**Прашалник за самоевалуација на 25 испитаници

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU • CETYL ALCOHOL • BRASSICAMIDOPROPYL DIMETHYLAMINE • HYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE • ISOAMYL LAURATE • CASTANEA SATIVA (CHESTNUT) SEED EXTRACT • PARFUM/FRAGRANCE • LACTIC ACID • BENZOIC ACID • PANTHENOL • TOCOPHERYL ACETATE • GLYCERIN • CITRIC ACID • XANTHAN GUM • SODIUM BENZOATE • POTASSIUM SORBATE 10828v0 |

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи