Скокни до информацијата за производот
1 од 5

БАЛЗАМ ЗА ОБНОВУВАЊЕ НА КОСАТА

94% помалку кршење и 17 пати поотпорна коса.
Пакување: 200 мл
Шифра на артиклот: 47043
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Опис

Состојки

Збогатен со органско масло од јојоба, обновувачкиот регенератор за отплеткување ја обновува косата, ја храни и зајакнува. Косата е лесна за стилизирање, мека и сјајна.

Тип на коса: Сува и оштетена коса.

Текстура: Балзам.

Придобивки: Зајакната коса, -94% кршење *

 

Резултати:

- 100% - Мојата коса лесно се чешла **

- 96% - Мојата коса е мека **

- 89% - Мојата коса е обновена **

- 89% - Мојата коса е зајакната **

 

Примена: Нанесете на влажна коса. Оставете да делува 1 мин. Исплакнете.

Водич за рециклирање: Ставете го шишето во корпата за рециклирање со капачето на врвот. Секој пат кога го рециклирате отпадот, придонесувате да му дадете втор живот.

 

Билна состојка

Органско масло од јојоба

Јојобата е дводомно дрво: некои дрвја носат само машки цветови, додека други носат само женски цветови. Ова е причината зошто плантажите се интелигентно управувани: тие се состојат од околу 5% машки дрвја и 95% женски дрвја, а првите се распоредени на таков начин што само ветерот може да обезбеди опрашување на целата плантажа!

Семето од јојоба се собира откако ќе падне на земја и содржи повеќе од 60% течен восок, вообичаено наречено масло од јојоба. Ова масло се екстрахира со процес на ладно цедење без никакви растворувачи, што помага да се зачува интегритетот на неговите својства.

Јојобата е мала грмушка која расте во пустинските области. За да преживее, мора да концентрира што е можно повеќе енергија во своето семе, бидејќи кога ќе има и најмал надворешен стимул, како што е дождот, мора да почне да 'рти и да прерасне во ново растение. Оваа складирана енергија е содржана во течен восок познат како масло од јојоба, кој е богат со омега-6 и омега-9 масни киселини. Ова витално растително масло се нарекува „пустинско злато“. Исто така е од витално значење за оштетената коса бидејќи има моќ да го регенерира влакното на косата.

 

 

* Инструментален тест

** Спроведена е анкета за задоволство на 25 испитаници

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU • CETYL ALCOHOL • BRASSICAMIDOPROPYL DIMETHYLAMINE • HYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE • ISOAMYL LAURATE • SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL • LACTIC ACID • PARFUM/FRAGRANCE • FRUCTOOLIGOSACCHARIDES • INULIN • BENZOIC ACID • ARGININE • PANTHENOL • GLYCERIN 10819v0 |

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи