Скокни до информацијата за производот
1 од 5

БАЛЗАМ ЗА ВОЛУМЕН НА КОСАТА

Моментален волумен.
Пакување: 200 мл
Шифра на артиклот: 88903
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Опис

Состојки

Збогатен со пептиди од киноа, регенераторот го враќа волуменот на косата без да ја оптоварува. Косата е лесна за стилизирање, флуидна, лесна и сјајна.

Тип на коса: Фина и права коса.

Предности: Инстант волумен, 92% задоволство*.

Текстура: Балзам што се топи

 

Резултатите:

100% - Мојата коса е поеластична*

96% - Мојата коса полесно се чешла*

96% - Мојата коса не е натежната*

92% - Мојата коса веднаш има повеќе волумен*

 

Примена: Нанесете на влажна коса. Оставете да делува 1 мин. Исплакнете.

Водич за рециклирање: Ставете го шишето во корпата за рециклирање со капачето на врвот. Секој пат кога го рециклирате отпадот, придонесувате да му дадете втор живот.

 

Билна состојка

Пептиди од киноа

Волуменот на косата е директно поврзан со големината на влакното на косата. Фината коса по својата природа се карактеризира со тенки влакна кои се одговорни за недостатокот на густина. На фината коса и недостасува волумен и текстура, косата е сплескана и склона кон заплеткување. Постојаното боење, стрес или недостаток на правилна исхрана се некои од надворешните фактори кои исто така можат да ги оштетат прамените влакна. Со текот на времето, оштетената фина коса станува кршлива.

Благодарение на единственото познавање на ботаничкиот свет, истражувачите на Yves Rocher избраа ПЕПТИДИ ОД КИНОА поради нивните текстурирачки својства. Семките од киноа се познати по нивниот богат состав на есенцијални амино киселини и значајни својства кои помагаат во борбата против кршењето на косата.

Пептидите добиени од киноа помагаат за зајакнување на косата. Откриено е дека овие пептиди се врзуваат за влакната на косата и ја зголемуваат нивната густина без да ги оптоваруваат. Реструктуирана и зајакната, косата добива поголем волумен.


*Тест за задоволство на 26 испитаници

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU • CETYL ALCOHOL • BRASSICAMIDOPROPYL DIMETHYLAMINE • CHENOPODIUM QUINOA SEED EXTRACT • LACTIC ACID • ISOAMYL LAURATE • PANTHENOL • PARFUM/FRAGRANCE • BENZOIC ACID • GLYCERIN • BENZYL ALCOHOL • POTASSIUM SORBATE • SODIUM BENZOATE 10837v0 |

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи