Скокни до информацијата за производот
1 од 4

БАЛЗАМ ЗА ВИТКАНА КОСА

Дефинирани кадрици кои траат 24 часа*!
Пакување: 200 мл
Шифра на артиклот: 92620
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Опис

Состојки

Збогатен со органски лен, овој регенератор за отплеткување ги храни и обликува кадриците, оставајќи ги меки и еластични.

Косата е лесна, мека на допир и сјајна.

 

Резултати:

24 часа – дефинирани кадрици*

96% - Регенераторот го контролира виткањето**

96% - Косата е лесна**

 

примена: Нанесете на влажна коса. Оставете да делува 1 минута. Исплакнете.

Водич за рециклирање: Ставете го шишето во корпата за рециклирање со капачето на врвот. Секој пат кога го рециклирате отпадот, придонесувате да му дадете втор живот.

 

Билна состојка

ОРГАНСКИ ЛЕН

Истражувачите од Yves Rocher избраа ОРГАНСКИ ЛЕН со својства за обликување кој потекнува од францускиот био синџир на снабдување. Одгледуван е повеќе од 8.000 години во плодната полумесечина. Одгледувањето на лен сега е широко распространето во различни делови на светот, особено во Франција. Ленот  се користи во земјоделскиот и прехранбениот сектор, а специјалитет на лененото брашно и лебот е тоа што се богати со протеини и омега 3 масни киселини.

Нашите истражувачи го открија богатството на лененото семе и ги концентрираа неговите придобивки за да ги задоволат специфичните потреби на кадравата коса.

 

 

*Инструментален тест за одржување на кадриците

**Истражување за задоволството спроведено на 28 испитаници

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU • CETYL ALCOHOL • BRASSICAMIDOPROPYL DIMETHYLAMINE • C13-15 ALKANE • HYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE • COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL • FRUCTOOLIGOSACCHARIDES • INULIN • HYDROLYZED LINSEED EXTRACT • LACTIC ACID • PARFUM/FRAGRANCE • BENZOIC ACID • PANTHENOL • GLYCERIN • LIMONENE • SODIUM BENZOATE 10829v0 |

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи