Скокни до информацијата за производот
1 од 6

Есенција за ребаланс на кожата + антиоксиданс

Ги стеснува порите и ја намалува појавата на неправилности.
Пакување: 30 мл
Шифра на артиклот: 81437
Со купување на овој производ добивш 15 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 15 поени.  

Опис

Состојки

Благодарение на есенцијата за ребаланс на кожата и антиоксидантот, порите се стеснуваат, кожата е матирана и се намалуваат неправилностите на кожата.

Овој производ содржи и салицилна киселина со прочистувачки својства.

Тип на кожа: Комбинирана до масна кожа

Текстура: Флуиден серум есенција

Придобивки: порите се стеснуваат, дамките се намалуваат, а кожата е матирана

Зошто бореален чај во прав?

Бореалниот чај во прав со својства за ребалансирање на кожата работи во длабочина* за да го контролира сјајот, да ја намали појавата на неправилности и да ја подобри текстурата на кожата.

 

*ин витро тест

 

Активна билна состојка: Бореален чај

Ја ребалансира и ја подобрува текстурата на кожата

Растението бореален чај потекнува од канадската бореална шума. Во текот на летото, нашиот партнер во Канада рачно ги бере листовите - обновливиот дел од растението, користејќи практики на одржлива берба. Овој ребалансирачки прав од бореален чај делува длабоко под површината на кожата за да го контролира сјајот, да ја неутрализира појавата на несовршености и да ја подобри текстурата на кожата.

Наша посветеност

10172v3 AQUA/WATER/EAU • ALCOHOL • PROPYLENE GLYCOL. • ANTHEMIS NOBILIS FLOWER WATER • ZINC GLUCONATE • LEDUM GROENLANDICUM EXTRACT • ACACIA SENEGAL GUM • INOSITOL • POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6 • SALICYLIC ACID • HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER • SODIUM HYDROXIDE • ALLANTOIN • SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT • PARFUM/FRAGRANCE • POLYSORBATE 60 • SORBITAN ISOSTEARATE • CITRIC ACID • SODIUM BENZOATE • POTASSIUM SORBATE |

Активна состојка

Бореален чај

Билката бореален чај потекнува од канадската бореална шума. Во лето нашите партнери во Канада ги берат листовите – дел од билката кој што се обновува – користејќи рачни методи за одржлива берба. Правот од бореален чај со својства на враќање на рамнотежата, делува длабоко под површината на кожата, а на тој начин се контролира сјајот, се неутрализираат несовршеностите и се подобрува текстурата на кожата.
Откриј
Билката бореален чај потекнува од канадската бореална шума. Во лето нашите партнери во Канада ги берат листовите – дел од билката кој што се обновува – користејќи рачни методи за одржлива берба. Правот од бореален чај со својства на враќање на рамнотежата, делува длабоко под површината на кожата, а на тој начин се контролира сјајот, се неутрализираат несовршеностите и се подобрува текстурата на кожата.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи