Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Двофазен отстранувач на шминка за пределот околу очите

Во еден чекор ефикасно ги отстранува сите траги од шминка, дури и водоотпорните.
Пакување: 200 мл
Шифра на артиклот: 78912
Со купување на овој производ добивш 8 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 8 поени.  

Опис

Состојки

Овој експрес отстранувач е формулиран со органска различка со смирувачки својства* одгледана на агроеколошки начин на нашите полиња во La Gacilly.

Ефикасно ги отстранува сите траги од шминка, дури и водоотпорните, а воедно се грижи за трепките благодарение на двофазната формула. Формула без мирис соодветна дури и за чувствителните очи и за личности кои носат контактни леќи.

Наменето за пределот околу очите и за сите типови на кожа.

Плус +: дво-фазна текстура без масен ефект.

Наша предност:

- 97% состојки од природно потекло

- Со органска различка одгледана на агроеколошки начин на нашите полиња во La Gacilly

- Шишенце кое може да се рециклира и содржи 100% рециклирачка пластика **

- Без силикони, парфеми и минерални масла

- Веган

Примена: Пред употреба да се протресе. Нанесете на очите со помош на памучно туферче. Да не се мие.

* Ин витро тест на екстракт од различка

** Без адитиви

Дерматолошки и офталмолошки тестирано.

БИЛНА АКТИВНА СОСТОЈКА: РАЗЛИЧКА

Различката која се користи е од органско потекло на нашите полиња во La Gacilly, Франција. Нашите експерти на Cosmetique Vegetale ® истражуваа како да го зголемат природниот состав на производот Pur Bleuet. Благодарение на нашата 100% постапка на екстракција, екстрактот од различка ги задржува своите смирувачки и заштитни својства.*

*Ин витро тестови на екстракт од различка.

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU C13-15 ALKANE PROPYLENE GLYCOL. UNDECANE ISOPROPYL MYRISTATE TRIDECANE C9-12 ALKANE MACADAMIA INTEGRIFOLIA SEED OIL SODIUM CHLORIDE BENZYL ALCOHOL SALICYLIC ACID PHENETHYL ALCOHOL POTASSIUM HYDROXIDE CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE CENTAUREA CYANUS FLOWER EXTRACT TOCOPHEROL CITRIC ACID CI 61565 (GREEN 6) 10465v1

Активна состојка

Различок

Билката различок се одгледува на нашите полиња во La Gacilly, Бретања, користејќи агроеколошки пракси. Секоја година ја береме различката ( цветовите, стеблата и гранчињата). Нашите истражувачи максимално ја зголемија природноста на линијата Pur Bleuet со 97% до 99% состојки од природно потекло.Благодарение на нашиот 100% природен процес на екстракција, нашите екстракти од различка имаат смирувачки и заштитни својства на кожата. Ин витро тестови на екстракт од различок.
Откриј
Билката различок се одгледува на нашите полиња во La Gacilly, Бретања, користејќи агроеколошки пракси. Секоја година ја береме различката ( цветовите, стеблата и гранчињата). Нашите истражувачи максимално ја зголемија природноста на линијата Pur Bleuet со 97% до 99% состојки од природно потекло.Благодарение на нашиот 100% природен процес на екстракција, нашите екстракти од различка имаат смирувачки и заштитни својства на кожата. Ин витро тестови на екстракт од различок.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи