Скокни до информацијата за производот
1 од 8

Гел крема со нон-стоп ефект на хидратација кој трае 48h

Кожата 48h интензивно се хидрира.
Пакување: 50 мл
Шифра на артиклот: 59378
Со купување на овој производ добивш 8 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 8 поени.  

Опис

Состојки

Кожата веднаш се заситува со вода. Интензивна хидратација 48h * за свеж, сјаен тен и затегната кожа.

Тип на кожа: нормална до комбинирана кожа

Текстура: гел крем

Придобивки: хидратација на кожата

Зошто едулис клеточна водичка?

Нејзиното тројно навлажнувачко дејство ќе складира вода во срцето на кожата**, ќе ја распрсне во сите слоеви на епидермисот и ќе го ограничи нејзиното испарување за континуирана хидратација.

 

Резултати:

+100% - хидратација 15 минути по нанесувањето ***

+85% - хидратација 8 часа по нанесувањето ***

+58% - хидратација 48h по нанесувањето ***

92% - тврдат дека нивната кожа е поеластична ****

83% - тврдат дека нивната кожа моментално е хидрирана ****

 

Примена: Нанесете ја текстурата наутро и навечер на чисто лице.

 

Билна состојка

Едулис

Нашите истражувачи за билна козметика го избраа Едулис поради неговата способност да ја фаќа и да ја задржува водата во лисјата. Нејзиниот ексклузивен екстракт, клеточната водичка од едулис претставува активатор на хидратацијата, помага да се: складира водата во секој слој на кожата, постојано заклучувајќи ја и ослободувајќи ја* за континуирана хидратација.

 

 

* Клиничка студија на 22 жени, резултат 48h по 2 недели апликација два пати на ден.

** Ин витро тестови

*** Објективна клиничка студија за корнеометрија спроведена на 22 субјекти

**** Истражување на потрошувачите спроведено на 106 испитаници

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU • GLYCERIN • METHYLPROPANEDIOL • DICAPRYLYL ETHER • ALCOHOL • ISOPROPYL PALMITATE • BETAINE • HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER • HAMAMELIS VIRGINIANA (WITCH HAZEL) WATER • MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL • CARPOBROTUS EDULIS EXTRACT • ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER • HYDROXYACETOPHENONE • ACRYLATES/VINYL ISODECANOATE CROSSPOLYMER • SODIUM PCA • INOSITOL • PARFUM/FRAGRANCE • PANTHENOL • POLYGLYCERYL-10 STEARATE • SODIUM HYDROXIDE • ALLANTOIN • SALICYLIC ACID • TOCOPHERYL ACETATE • POLYSORBATE 60 • SORBITAN ISOSTEARATE • SODIUM BENZOATE • BENZYL ALCOHOL • CITRIC ACID • PANTOLACTONE • POTASSIUM SORBATE • TOCOPHEROL |660v1

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи