Скокни до информацијата за производот
1 од 5

Богата крема со нон-стоп ефект на хидратација кој трае 48h

Кожата интензивно се хидрира 48 часа.
Пакување: 50 мл
Шифра на артиклот: 56064
Со купување на овој производ добивш 13 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 13 поени.  

Опис

Состојки

Кожата е нахранета за миг. Интензивно е хидрирана и полна 48h *, а тенот е сјаен.

Тип на кожа: Нормална до сува кожа

Текстура: Мазна крема

Придобивки: Хидратација на кожата

Зошто едулис клеточна водичка?

Нејзиното тројно навлажнувачко дејство ќе складира вода во срцето на кожата**, ќе ја распрсне во сите слоеви на епидермисот и ќе го ограничи нејзиното испарување за континуирана хидратација.

 

Резултати:

+95% - моментална хидратација ***

+23% - хидратација 48h по нанесувањето ***

95% - тврдат дека нивната кожа моментално е удобна ****

92% - тврдат дека нивната кожа веднаш се храни ****

 

Примена: Нанесете ја кремата наутро и навечер после серумот.

Водич за рециклирање: Ставете го капачето и теглата во класичната корпа за рециклирање.

 

Билна состојка

Едулис

Нашите истражувачи за билна козметика го избраа Едулис поради неговата способност да ја фаќа и да ја задржува водата во лисјата. Нејзиниот ексклузивен екстракт, клеточната водичка од едулис претставува активатор на хидратацијата, помага да се: складира водата во секој слој на кожата, постојано заклучувајќи ја и ослободувајќи ја за континуирана хидратација.

 

 

* Клиничка студија, 18 случаи, по 2 недели од апликацијата, 2 пати на ден

** Ин витро тестови

*** Објективна клиничка студија со корнеометрија спроведена на 18 испитаници

**** Истражување на потрошувачите спроведено на 103 испитаници веднаш по регистрацијата

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU • GLYCERIN • ISOPROPYL PALMITATE • METHYLPROPANEDIOL • HYDROGENATED COCONUT OIL • ALCOHOL • CETYL PALMITATE • GLYCERYL MYRISTATE • HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL • UREA • BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER • CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE • DIMETHICONE • SORBITAN STEARATE • POLYSORBATE 60 • ANTHEMIS NOBILIS FLOWER WATER • BEHENYL ALCOHOL • PENTYLENE GLYCOL • CARPOBROTUS EDULIS EXTRACT • ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER • PARFUM/FRAGRANCE • CERA ALBA/BEESWAX/CIRE D'ABEILLE • ETHYLHEXYLGLYCERIN • SILICA • ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER • XANTHAN GUM • SORBIC ACID • TOCOPHERYL ACETATE • SODIUM HYDROXIDE • SODIUM GLUCONATE • SODIUM POLYACRYLATE • SODIUM BENZOATE • BENZYL ALCOHOL • CITRIC ACID • POTASSIUM SORBATE • TOCOPHEROL • CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) 829v3

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи