Скокни до информацијата за производот
1 од 6

Elixir Botanique нега за пределот околу очите против замор

Го хидрира пределот околу очите и штити од нечистотии.
Пакување: 15 мл
Шифра на артиклот: 55763
Со купување на овој производ добивш 18 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 18 поени.  

Опис

Состојки

Roll on-от моментално го хидрира пределот околу очите, ја враќа блескавоста и штити од нечистотии. Линиите и брчките се видливо намалени. По 1 месец примена темните подочници се помалку изразени, кожата е свежа и блескава.

Во нашиот билен еликсир, микро алгите и цветот од драгољуб од Бретања ја поттикнуваат оксигенацијата и детоксикацијата на клетките на кожата (1). Овие активни билни состојки се добиени од локални производствени ланци кои ја почитуваат биолошката разновидност.

Плус: Свежа текстура на гел

Резултати:

- Штити од нечистотии(2)

- 11% помалку брчки кај 86% испитаници (3)

- 80% испитаници потврдија дека очите се свежи (4)

- 88% испитаници потврдија дека пределот околу очите е моментално хидриран (5)

Употреба: нанесете наутро и навечер со помош на roll on-от, нежно масирајќи го пределот околу очите, од внатрешниот кон надворешниот агол на окото. Завршете ја постапката со тапкање се додека текстурата не се впие.

Дерматолошки и офталмолошки тестирано.

(1) Ин витро тестови

(2) Клиничко испитување со 22 жени веднаш по употребата

(3) Клиничко испитување со 19 жени и 3-ца мажи веднаш по употребата

(4) Клиничко испитување со 35 жени и 16 мажи по 1 месец користење

(5) Клиничко испитување со 35 жени и 16 мажи веднаш по употребата

 

Наша посветеност

10526v0 AQUA/WATER/EAUGLYCERINCAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDEALOE BARBADENSIS LEAF JUICEBETAINEPROPYLENE GLYCOL.GLYCERYL STEARATE SEAPHLOIA THEIFORMIS LEAF EXTRACTPROPANEDIOLCAESALPINIA SPINOSA GUMSORBITOLHYDROXYACETOPHENONEGLYCERYL STEARATE CITRATEETHYLHEXYLGLYCERINMARIS AQUA/SEA WATER/EAU DE MERINOSITOLBENZYL ALCOHOLSUCCINOGLYCANSODIUM HYALURONATECITRIC ACIDCHENOPODIUM QUINOA SEED EXTRACTHYALURONIC ACIDHYDROLYZED ALGINTROPAEOLUM MAJUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTPHENETHYL ALCOHOLTETRASELMIS SUECICA EXTRACTSUCROSESODIUM BENZOATEPOTASSIUM SORBATECAPRYLYL GLYCOL1 2-HEXANEDIOLHYDROCHLORIC ACIDTOCOPHEROLCI 77163 (BISMUTH OXYCHLORIDE) 10574v0 AQUA/WATER/EAUGLYCERINCAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDEALOE BARBADENSIS LEAF JUICEBETAINEPROPYLENE GLYCOL.GLYCERYL STEARATE SEAPHLOIA THEIFORMIS LEAF EXTRACTPROPANEDIOLCAESALPINIA SPINOSA GUMSORBITOLETHYLHEXYLGLYCERINGLYCERYL STEARATE CITRATEHYDROXYACETOPHENONEMARIS AQUA/SEA WATER/EAU DE MERINOSITOLBENZYL ALCOHOLSUCCINOGLYCANSODIUM HYALURONATECITRIC ACIDCHENOPODIUM QUINOA SEED EXTRACTHYALURONIC ACIDHYDROLYZED ALGINTROPAEOLUM MAJUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTPHENETHYL ALCOHOLSUCROSETETRASELMIS SUECICA EXTRACTSODIUM BENZOATEPOTASSIUM SORBATETOCOPHEROL1 2-HEXANEDIOLCAPRYLYL GLYCOLHYDROCHLORIC ACIDCI 77163 (BISMUTH OXYCHLORIDE)

Активна состојка

Tetraselmi микро-алги & цвет драгољуб

Нашите истражувачи развија уникатен ефикасен комплекс на активни состојки со комбинирање на кантарион и микроалги. Кантарионот се одгледува со користење на одржливи земјоделски практики во нашите полиња во La Gacilly. Микроалгите, морска билка со кислород и антиоксидантни својства, се одгледува во биореактор во близина на брегот во Бретања (Франција), и со користење на 100% природен процес, се добива контролиран и разумен принос за да се искористи оваа микроалга додека се зачувуваат природните ресурси. Тие длабоко ја ревитализираат кожата Подобро оксигенирана, зајакната и одржливо заштитена, кожата е здрава и сјајна. Овие две растенија и нивните механизми на природно и одговорно одгледување ги истражуваме повеќе од 25 години. Ни требаа 25 години да ја создадеме оваа производна линија. Оваа иновација за нега на кожата е регистрирана како патент во Франција. Тестирано ин витро.
Откриј
Нашите истражувачи развија уникатен ефикасен комплекс на активни состојки со комбинирање на кантарион и микроалги. Кантарионот се одгледува со користење на одржливи земјоделски практики во нашите полиња во La Gacilly. Микроалгите, морска билка со кислород и антиоксидантни својства, се одгледува во биореактор во близина на брегот во Бретања (Франција), и со користење на 100% природен процес, се добива контролиран и разумен принос за да се искористи оваа микроалга додека се зачувуваат природните ресурси. Тие длабоко ја ревитализираат кожата Подобро оксигенирана, зајакната и одржливо заштитена, кожата е здрава и сјајна. Овие две растенија и нивните механизми на природно и одговорно одгледување ги истражуваме повеќе од 25 години. Ни требаа 25 години да ја создадеме оваа производна линија. Оваа иновација за нега на кожата е регистрирана како патент во Франција. Тестирано ин витро.

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи