Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Eau de Parfum Plein Soleil

Луксузно светло. Блескава природа.
Пакување: 100 мл
Шифра на артиклот: 81940
Со купување на овој производ добивш 43 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 43 поени.  

Опис

Состојки

„Воодушевувачко и сензуално патување, мек и луксузен мирис на бел цветен букет“, Fabris PELLEGRIN, парфимер.

Поврзи се повторно со твојот внатрешен сјај. Зачекори во природата искапена од сонце. Хипнотички и живописен момент. Почувствувај го топлот и благо ветре кое остава мирис на твојата кожа. Нека блесне твојата внатрешна светлина и повторно поврзи се со твојата природна елеганција.

Мирисливо семејство: топли цветови

Наша посветеност

10224v0 ALCOHOLPARFUM/FRAGRANCEAQUA/WATER/EAUBUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANELIMONENELINALOOLGERANIOLBENZYL ALCOHOLISOEUGENOLCITRALCOUMARINBENZYL BENZOATEBENZYL SALICYLATECITRONELLOL

Активна состојка

Тубероза, кардамон, сандалово дрво & Ylang-Ylang

Plein Soleil ви овозможува да се препуштите на шареното, хипнотичко бегство. Ливчињата на tuberose и цветовите од ylang-ylang со нивниот мазен и блескав мирис го прифаќаат бавниот бран на сандаловото дрво. Неколку капки кардамон ја будат оваа волшебна цветна мелодија со допир на свежина.
Откриј
Plein Soleil ви овозможува да се препуштите на шареното, хипнотичко бегство. Ливчињата на tuberose и цветовите од ylang-ylang со нивниот мазен и блескав мирис го прифаќаат бавниот бран на сандаловото дрво. Неколку капки кардамон ја будат оваа волшебна цветна мелодија со допир на свежина.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи