Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Ултра хранлива крема за раце

Интензивно негувани раце и пријатно чувство без пецкање.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 75 мл
Шифра на артиклот: 73588
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Опис

Состојки

Идеално заштитена, кожата на вашите раце е прекрасна и мека.

Збогатена е со органска арника со заштитни својства*, одгледана во La Gacilly, Франција.

Плус: богата и масна текстура.

Наша предност:

- 93% состојки од природно потекло

- Без минерални масла

- Без силикони

Дерматолошки тестирано

* Ин витро тестови

УПОТРЕБА

Нанесете секогаш кога ќе почувствувате потреба на суви или многу суви раце.

Активна билка: арника

Арниката е позната по своите заштитни својства од надворешната агресија. Истражувачите на Yves Rocher Cosmetique Vegetale одбраа арника chamissonis одгледана според сертифицирани методи за органско одгледување.

Оваа билка е богата со полифенолими кои ја штитат од надворешните влијанија. Екстрактот од арника chamissonis кој е присутен во нашата формула ги заштитува вашите раце.

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU•GLYCERIN•CETYL ALCOHOL•COCO-CAPRYLATE/CAPRATE•METHYLPROPANEDIOL•STEARIC ACID•GLYCERYL STEARATE•CETEARYL ALCOHOL•HYDROGENATED COCONUT OIL•PENTAERYTHRITYL DISTEARATE•SESAMUM INDICUM (SESAME) SEED OIL•CETEARETH-33•PARFUM/FRAGRANCE•COPERNICIA CERIFERA CERA/CARNAUBA WAX/CIRE DE CARNAUBA•ETHYLHEXYLGLYCERIN•XANTHAN GUM•ALCOHOL•SALICYLIC ACID•ALLANTOIN•SORBIC ACID•TOCOPHERYL ACETATE•SODIUM HYDROXIDE•TETRASODIUM EDTA•ARNICA CHAMISSONIS FLOWER EXTRACT•TOCOPHEROL |1431v0

Активна состојка

Арника

Арниката е позната по своите својства на заштита од надворешните влијанија. Нашите истржувачи одбраа Arnica chamissonis, која е одгледана користејќи сертифицирани практики за органско земјоделство. Преполна е со полифеноли кои ја штитат билката од надворешните влијанија. Екстрактот од Arnicа Chamissonis во нашата формула ефикасно ги заштитува вашите раце користејќи ги истите методи како во природата.
Откриј
Арниката е позната по своите својства на заштита од надворешните влијанија. Нашите истржувачи одбраа Arnica chamissonis, која е одгледана користејќи сертифицирани практики за органско земјоделство. Преполна е со полифеноли кои ја штитат билката од надворешните влијанија. Екстрактот од Arnicа Chamissonis во нашата формула ефикасно ги заштитува вашите раце користејќи ги истите методи како во природата.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи