Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Ултра хидратантен течен серум

Серум со високо концентрирани активни состојки за хидратација.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 30 мл
Шифра на артиклот: 62070
Со купување на овој производ добивш 8 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 8 поени.  

Опис

Состојки

Со високо концентрирани активни состојки за хидратација, овој серум со текстура со микро – капки, веднаш дава енергија и ја хидрира кожата. Длабински подмладена, ден по ден, кожата ја враќа удобноста, мекоста и сјајот.

Збогатена со edulis целуларна водичка, активатор на хидратација.

Плус: Во допир со кожата, овој гел се претвора во текстура со микро – капки и брзо се впива.

Убавина на жената & природа

0% Минерални масла, силикони, бои, парабени

92% состојки од природно потекло

Шишенцето може да се рециклира, картонот е од одржливо управувани шуми.

Дерматолошки тестирано

УПОТРЕБА

Нанесете наутро и навечер на чисто лице, самостојно или пред вашата вообичаена нега

АКТИВНА БИЛКА: Edulis

Нашите истражувачи од Cosmetique Vegetale ја одбраа билката Edulis поради способноста на оваа билка да ја задржува водата во листовите. Нејзиниот ексклузивен екстракт, Edulis целуларната водичка, како активатор на хидратацијата помага: да ја складира * водата во сите слоеви на кожата, одржливо ја блокира* и ослободува* за континуирано хидрирање.

* In vitro тестови – Патентите се поднесени во Франција

Наша посветеност

1589v0 AQUA GLYCERIN ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE METHYLPROPANEDIOL METHYL GLUCETH-20 HAMAMELIS VIRGINIANA FLOWER WATER CARPOBROTUS EDULIS EXTRACT DIGLYCERIN BETAINE INOSITOL PANTHENOL GELLAN GUM CAPRYLYL GLYCOL 1 2-HEXANEDIOL PEG-30 GLYCERYL LAURATE SORBIC ACID PARFUM CALCIUM CHLORIDE SODIUM BENZOATE CITRIC ACID POTASSIUM SORBATE

Активна состојка

Едулис

Нашите истржувачи ја одбраа билката едулис поради нејзината способност да ја задржува водата во листовите. Нејзиниот ексклузивен екстракт, клеточна водичка едулис како активатор на хидратација помага: секој слој од кожата да се нахрани со вода, постојано ја блокира и ослободува водата за континуирана хидратација. Ин витро тестирано - Патент регистриран во Франција.
Откриј
Нашите истржувачи ја одбраа билката едулис поради нејзината способност да ја задржува водата во листовите. Нејзиниот ексклузивен екстракт, клеточна водичка едулис како активатор на хидратација помага: секој слој од кожата да се нахрани со вода, постојано ја блокира и ослободува водата за континуирана хидратација. Ин витро тестирано - Патент регистриран во Франција.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи