Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Традиционално масло 97% Monoi

Произведено на традиционален начин, ова негувачко Monoi масло е плод на рационално производство и заложба за одржлив развој на Тахити.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 125 мл
Шифра на артиклот: 79271
Со купување на овој производ добивш 12 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 12 поени.  

Опис

Состојки

Нашето масло содржи 97% оригинално Monoi de Tahiti масло, ја негува вашата кожа и ја обвива со заразен мирис на сонце. Кожата е интензивно хидрирана. Употребувајте го маслото како маска за сјајна коса.

Плус +: ултра мека и сензуална текстура.

Резултати:

- Кожата е интензивно хидрирана

- Кожата е негувана

- Косата е негувана

- Косата е мека

Наше определување:

- 97% Monoi de Tahiti знак за потекло

- 97% состоки со природно потекло

- Стаклено шишенце кое може бесконечно да се рециклира

Дерматолошки тестирано.

Со купување на ова 97% хранливо масло Monoi од Тахити (заштитено со знакот за потекло) помагате да се зачува традиционалното производство на Monoi маслото на еколошки одговорен начин. Маслото се стврднува на температура помала од 26 ° C. Загрејте го шишенцето со рацете за да стане повторно течно.

Активна билка

Оригиналното Monoi de Tahiti масло е познато по хидратантните, хранливите и омекнувачките својства.

Ова е вистинска традиционална тајна на убавината во Француска Полинезија: мажите и жените го мачкаат своето тело и коса со овој 100% природен билен еликсир на убавината за да се разубават и уживаат во неговиот засенувачки мирис.

Истражувачите на Yves Rochera го одбраа Monoi de Tahiti Appellation d 'Origin, добиен со потопување на цветовите од тиара во кокосово масло кое е одгледано во Француска Полинезија.

COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL•PARFUM/FRAGRANCE•GARDENIA TAITENSIS FLOWER EXTRACT•TOCOPHEROL•AMYL CINNAMAL•LINALOOL |10333v0

Активна состојка

Монои

Monoï од Тахити со ознака за потекло * е познато по своите хидратантни, хранливи и омекнувачки својства и е вистинска традиционална тајна за убавина во Француска Полинезија. Нашите истржувачи одбраа Monoï од Тахити, инфузија од кокосово масло и цвет од tiara, кои се одгледуваат во Француска Полинезија. * Оваа ознака гарантира дека маслото е автентично, висококвалитетно и локално произведено.
Откриј
Monoï од Тахити со ознака за потекло * е познато по своите хидратантни, хранливи и омекнувачки својства и е вистинска традиционална тајна за убавина во Француска Полинезија. Нашите истржувачи одбраа Monoï од Тахити, инфузија од кокосово масло и цвет од tiara, кои се одгледуваат во Француска Полинезија. * Оваа ознака гарантира дека маслото е автентично, висококвалитетно и локално произведено.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи