Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Тестер / Eau de Parfum Quelques Notes d'Amour

Повторно откријте го возбудливот, сензуален и романтичен спој
Може да се нарачаат најмногу 3 тестери (мирисливи марамчиња) со едно купување.
Пакување: 1 мл
Шифра на артиклот: 99047
Со купување на овој производ добивш 0 поени.  
Може да се нарачаат најмногу 3 тестери (мирисливи марамчиња) со едно купување.
Со купување на овој производ добиваш 0 поени.  

Опис

Состојки

“Замислив несекојдневна присутност на абсолут дамаск роза со деликатни овошни ноти и есенција Guaic дрво со димни нагласоци. Се добро искомбинирав со екстракт од бензоин”

Domitille Bertier, Креатор на парфеми

Тајна билка:

Горна нота: бергамот, розев бибер

Средна нота: Дамаск роза, Guaiac дрво, пачоли

Базна нота: Кедар, Амирис, Бензоин.

Наша посветеност

ALCOHOL • PARFUM/FRAGRANCE • AQUA/WATER/EAU • BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE • LIMONENE • LINALOOL • CITRONELLOL • GERANIOL • BENZYL ALCOHOL • FARNESOL • CITRAL 10459v0

Активна состојка

Дамаск роза & гајаково дрво

ДАМАСК РОЗА: богата нота за блескава женственост. GAIAC ДРВО димна нота за забележлива трага. БЕНЗОИН: Нота од ванила за вистинска сензуалност.
Откриј
ДАМАСК РОЗА: богата нота за блескава женственост. GAIAC ДРВО димна нота за забележлива трага. БЕНЗОИН: Нота од ванила за вистинска сензуалност.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи