Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Течен сапун манго & коријандер

Течен сапун за нежно исчистени и мирисливи раце. 98% природни состојки, без сапуни, феноксиетанол, парабени и етоксилати.
Пакување: 190 мл
Шифра на артиклот: 49818
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Опис

Состојки

Ќе ве освои ова декоративно шишенце со неодолив мирис на манго коријандер.

Нашите истражувачи на Cosmetique Vegetale® одбраа и комбинираа билен глицерин, есенцијално масло од коријандер* и екстракт од манго

Рацете се нежно чисти и мирисливи.

Убавината на жената & природата

-98% природни состојки

-Без сапун, феноксиетанол, парабен, етоксилат

-Лесно биоразградлива формула

-Шишенце соодветно за рециклирање кое содржи рециклирачка пластика

Дерматолошки тестирано, неутрално pH за кожата

Активна билна состојка: манго коријандер

Yves Rocher одбра коријандер, традиционално познат по своите тонирачки својства. Комбинирано со цветен, зачински ноти на манго, овозможуваат виталност која ги поттикнува сетилата.

Наша посветеност

10015v0 AQUA/WATER/EAU AMMONIUM LAURYL SULFATE GLYCERIN DECYL GLUCOSIDE ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE PARFUM/FRAGRANCE COCAMIDOPROPYL BETAINE CITRIC ACID SODIUM BENZOATE SODIUM CHLORIDE TETRASODIUM EDTA COCAMIDE MIPA LIMONENE SALICYLIC ACID MANGIFERA INDICA (MANGO) FRUIT EXTRACT

Активна состојка

Манго & коријандер

Нашите истржувачи одбраа коријандер, традиционално познат по својот тонизирачки квалитет. Крцкавото месо од неговите округли плодови крие вистинско богатство: етерично масло од коријандер. Неговата зачинета, цветна арома и бодликава, но заживувачка свежина е надополнета со шарените и живи ноти на мангото. Оваа комбинација ви овозможува виталност која ги буди сите сетила.
Откриј
Нашите истржувачи одбраа коријандер, традиционално познат по својот тонизирачки квалитет. Крцкавото месо од неговите округли плодови крие вистинско богатство: етерично масло од коријандер. Неговата зачинета, цветна арома и бодликава, но заживувачка свежина е надополнета со шарените и живи ноти на мангото. Оваа комбинација ви овозможува виталност која ги буди сите сетила.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи