Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Течен сапун лаванда & капина

Течен сапун за нежно исчистени и мирисливи раце. 98% природни состојки, без сапуни, феноксиетанол, парабени и етоксилати.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 190 мл
Шифра на артиклот: 79319
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Опис

Состојки

Овој течен сапун за раце ви овозможува неодолив мирис на лаванда и капина

Нашите истражувачи на Cosmetique Vegetale® одбраа и комбинираа билен глицерин, етерично масло од лаванда* и екстракт од капина. Рацете се чисти и нежно мирисливи.

Убавината на жената & природата

-98% природни состојки

-Без сапун, феноксиетанол, парабен, етоксилат

-Лесно биоразградлива формула

-Шишенце соодветно за рециклирање кое содржи рециклирачка пластика

Дерматолошки тестирано, неутрално pH за кожата

Активна билна состојка: лаванда и капина

За релаксирање на телото и умот, Yves Rocher одлучи да комбинира лаванда и капина.

Етеричното масло од лаванда се добива со дестилација на цвет набран во текот на летото. Ова етерично масло е познато по својствата на опуштање. Неговите цветни, префинети и прашкасти ноти во комбинација со великодушната мека капина, го подобрува расположението и интензивното релаксирање.

Наша посветеност

10008v0 AQUA/WATER/EAU AMMONIUM LAURYL SULFATE GLYCERIN DECYL GLUCOSIDE ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE PARFUM/FRAGRANCE COCAMIDE MIPA COCAMIDOPROPYL BETAINE CITRIC ACID SODIUM BENZOATE SODIUM CHLORIDE TETRASODIUM EDTA LINALOOL SALICYLIC ACID LIMONENE RUBUS FRUTICOSUS (BLACKBERRY) FRUIT EXTRACT

Активна состојка

Лаванда & капина

За да се смират вашето тело и ум, нашите истржувачи одлучија да искомбинира лаванда со капина. Произведено со дестилација на пареа на цветните стебленца собрани во лето, етеричното масло од лаванда е познато по релаксирачките својства. Неговите цветни и прашкасти цветни ноти, во комбинација со раскошната слатка капина, создаваат чувство на благосостојба и длабок мир.
Откриј
За да се смират вашето тело и ум, нашите истржувачи одлучија да искомбинира лаванда со капина. Произведено со дестилација на пареа на цветните стебленца собрани во лето, етеричното масло од лаванда е познато по релаксирачките својства. Неговите цветни и прашкасти цветни ноти, во комбинација со раскошната слатка капина, создаваат чувство на благосостојба и длабок мир.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи