Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Течен сапун кокос

Течен сапун за нежно исчистени и мирисливи раце. 98% природни состојки, без сапуни, феноксиетанол, парабени и етоксилати.
Пакување: 190 мл
Шифра на артиклот: 50336
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Опис

Состојки

Ќе ве освои ова декоративно шишенце со неодолив мирис на кокос.

Нашите истражувачи на Cosmetique Vegetale® одбраа и комбинираа билен глицери со екстракт од кокос.

Рацете се нежно чисти и мирисливи.

Убавината на жената & природата

-97% природни состојки

-Без сапун, феноксиетанол, парабен, етоксилат

-Лесно биоразградлива формула

-Шишенце соодветно за рециклирање кое содржи рециклирачка пластика

Дерматолошки тестирано, неутрално pH за кожата

Активна билна состојка: кокос

Yves Rocher одбра кокос; свеж, вкусен, мек, полн со сок и млеко, кој на вашите раце секогаш остава суптилна и сензуална трага... мирислив сплет со благи и дрвенести нагласоци

Наша посветеност

10004v0 AQUA/WATER/EAU AMMONIUM LAURYL SULFATE GLYCERIN DECYL GLUCOSIDE PARFUM/FRAGRANCE COCAMIDE MIPA ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE COCAMIDOPROPYL BETAINE CITRIC ACID SODIUM BENZOATE TETRASODIUM EDTA SODIUM CHLORIDE COCOS NUCIFERA (COCONUT) FRUIT EXTRACT COUMARIN SALICYLIC ACID HEXYL CINNAMAL

Активна состојка

Кокос

Нашите истржувачи одбраа кокос. Свеж, вкусно крцкав, месест, преполн со сок и млеко, кој ја прави кожата суптилно и сензуално мирислива. Слатко искушение кое ги нагласува топлите сончеви ноти со својот сладок и дрвенест акцент.
Откриј
Нашите истржувачи одбраа кокос. Свеж, вкусно крцкав, месест, преполн со сок и млеко, кој ја прави кожата суптилно и сензуално мирислива. Слатко искушение кое ги нагласува топлите сончеви ноти со својот сладок и дрвенест акцент.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи