Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Пријатен лосион за тело SPF 50

Кожата е ефикасно заштитена од UVA/UVB зраците, еластична и мека.
Пакување: 150 мл
Шифра на артиклот: 79530
Со купување на овој производ добивш 16 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 16 поени.  

Опис

Состојки

Интензивно ја заштитува и навлажнува кожата.

Кожата е ефикасно заштитена од UVA/UVB зраци и изгореници. Моментално хидрирана, кожата е еластична, мека и со пријатен мирис. Овој нежен лосион обезбедува пријатност и ја прави кожата неверојатно мека.

ПРИМЕНА

Добро протресете пред употреба. Нанесете еквивалент на лажичка на лицето и обилно на целото тело. Избегнувајте го пределот околу очите. Повторете ја апликацијата секогаш кога ќе бидете изложени на сонце и после пливање, бришење на телото или потење. Со намалување на количината на производот, ќе го намалите и нивото на заштита. Прекумерното изложување на сонце, дури и со употреба на крема за сончање, е опасно по здравјето. Заштитата со SPF 50+: дизајнирана е за најпребирливите жени.

Наша посветеност

2017v0 AQUA•PHENOXYETHYL CAPRYLATE•DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE•METHYLPROPANEDIOL•DICAPRYLYL CARBONATE•DIBUTYL ADIPATE•C12-15 ALKYL BENZOATE•BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE•PHENYLBENZIMIDAZOLE SULFONIC ACID•ETHYLHEXYL TRIAZONE•DIMETHICONE•TROMETHAMINE•GLYCERYL STEARATE•PEG-100 STEARATE•VP/EICOSENE COPOLYMER•STEARYL ALCOHOL•SODIUM STEAROYL GLUTAMATE•ERYNGIUM MARITIMUM EXTRACT•BENZYL ALCOHOL•PARFUM•XANTHAN GUM•ETHYLHEXYLGLYCERIN•GLYCERIN•TOCOPHEROL•ISOEUGENOL |

Активна состојка

Eryngium

Нашите истржувачи ја одбраа билката Eryngium поради нејзината отпорност на силните сончеви зраци и поради нејзината способност да ги зачува своите резерви со вода. Ова ботаничко чудо делува на пет фронта: го поттикнува меланинот, ја зајакнува природната способност кожата да се брани од штетните сончеви зраци, штити од фото-стареење, ја штити структурата на кожата и ја поттикнува клеточната регенерација.
Откриј
Нашите истржувачи ја одбраа билката Eryngium поради нејзината отпорност на силните сончеви зраци и поради нејзината способност да ги зачува своите резерви со вода. Ова ботаничко чудо делува на пет фронта: го поттикнува меланинот, ја зајакнува природната способност кожата да се брани од штетните сончеви зраци, штити од фото-стареење, ја штити структурата на кожата и ја поттикнува клеточната регенерација.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи