Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Студен гел против заморени стапала

аден гел против замор, кој моментално ја отстранува тежината на нозете и стапалата, како и чувството на загреаност. Збогатен со органска лаванда и ментол.
Пакување: 75 мл
Шифра на артиклот: 08237
Со купување на овој производ добивш 6 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 6 поени.  

Опис

Состојки

Овој ладен гел моментално го отстранува чувството на тешки нозе и стапала. Збогатен со органска лаванда од Франција, поради своите смирувачки, обновувачки и заштитни својства.

Плус: Освежувачки гел без чувство на лепливост.

Ефикасност: чувството на загреаност е намалено во 81% случаи**

Кожата е смирена кај 85% случаи**

Наша предност

-97% природни состојки

-Без минерални масла

-Веган

Дерматолошки тестирано.

*Тест на ефикасност. ** тест на користење:26 волонтери

УПОТРЕБА

Масирајте 2 пати дневно од стапалата кон нозете

Активна билка: лаванда и мента

Нашите истражувачи на Cosmetique Vegetale одбраа лаванда од Франција поради нејзините смирувачки, обновувачки и заштитни својства. Комбинирано со свежата мента.

AQUA/WATER/EAU•ALCOHOL DENAT.•GLYCERIN•LAVANDULA ANGUSTIFOLIA (LAVENDER) FLOWER WATER•PEG-7 GLYCERYL COCOATE•BUTYLENE GLYCOL•OLETH-10•MENTHOL•CARBOMER•OLETH-20•LAVANDULA ANGUSTIFOLIA (LAVENDER) OIL•LINALOOL•SODIUM HYDROXIDE•MENTHA PIPERITA (PEPPERMINT) OIL•TETRASODIUM EDTA•SODIUM BENZOATE•GERANIOL•CITRIC ACID•POTASSIUM SORBATE•LIMONENE |10051v0

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи