Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Млеко во спреј со заштитен фактор SPF50+

Ја заштитува и хидрира кожата.
Пакување: 150 мл
Шифра на артиклот: 69393
Со купување на овој производ добивш 21 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 21 поени.  

Опис

Состојки

Ова млеко за прскање SPF 50+ ефикасно ја штити кожата од UVA/UVB зраци и изгореници. Веднаш хидрирана, кожата е еластична, мека и со пријатен мирис.

Тип на кожа: сите типови кожа

Текстура: млечно

Употреба: се нанесува на секои 2 часа

Област на кожата: на цело тело освен лицето

Млечната текстура, свежа и хидратантна, лесно се нанесува на целото тело благодарение на распрскувачот*.

Долготрајното изложување на сонце е опасно за вашето здравје. Избегнувајте изложување на сонце помеѓу 12:00 и 16:00 часот. Сонцето нема ист ефект врз сите типови на кожа. Важно е да користите производи за заштита од сонце кои се соодветни за вашиот тип кожа. Со намалување на количината и зачестеноста на нанесувањето се намалува и нивото на заштита. Изгорениците од сонце се опасни, особено за децата. Не ги изложувајте бебињата и малите деца на сонце. Нивната кожа ја нема целата природна заштита од УВ зраците. Пијте многу вода за да избегнете дехидрација.

 

*Формула тестирана под дерматолошка контрола

Наша посветеност

AQUA•DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE•PHENOXYETHYL CAPRYLATE•METHYLPROPANEDIOL•DIBUTYL ADIPATE•ALCOHOL•PHENYLBENZIMIDAZOLE SULFONIC ACID•HOMOSALATE•ETHYLHEXYL SALICYLATE•BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE•ETHYLHEXYL TRIAZONE•BIS-PEG/PPG-16/16 PEG/PPG-16/16 DIMETHICONE•DIMETHICONE•TROMETHAMINE•C14-22 ALCOHOLS•BENTONITE•PARFUM•ACRYLATES COPOLYMER•GLYCERYL STEARATE CITRATE•CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE•ETHYLHEXYLGLYCERIN•GLYCERIN•SODIUM STEAROYL GLUTAMATE•SODIUM DEHYDROACETATE•C12-20 ALKYL GLUCOSIDE•XANTHAN GUM•PENTYLENE GLYCOL•SODIUM HYDROXIDE•ERYNGIUM MARITIMUM EXTRACT•PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-t-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE•TOCOPHEROL 1259v0

Активна состојка

Eryngium

Нашите истржувачи ја одбраа билката Eryngium поради нејзината отпорност на силните сончеви зраци и поради нејзината способност да ги зачува своите резерви со вода. Ова ботаничко чудо делува на пет фронта: го поттикнува меланинот, ја зајакнува природната способност кожата да се брани од штетните сончеви зраци, штити од фото-стареење, ја штити структурата на кожата и ја поттикнува клеточната регенерација.
Откриј
Нашите истржувачи ја одбраа билката Eryngium поради нејзината отпорност на силните сончеви зраци и поради нејзината способност да ги зачува своите резерви со вода. Ова ботаничко чудо делува на пет фронта: го поттикнува меланинот, ја зајакнува природната способност кожата да се брани од штетните сончеви зраци, штити од фото-стареење, ја штити структурата на кожата и ја поттикнува клеточната регенерација.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи