Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Смирувачки хранлив балзам за лице

Овој смирувачки, хранлив балзам за чувствителна и сува кожа ја негува, хидрира кожата и го смирува затегнувањето, пецкањето и другото непријатно чувство. По 1 месец кожата е зајакната, помалку чувствителна и пријатна.
Пакување: 50 мл
Шифра на артиклот: 36960
Со купување на овој производ добивш 13 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 13 поени.  

Опис

Состојки

Плус +: Богата и топива текстура на балзам кој остава пријатно чувство и природен и нежен мирис на камилица

Резултати:

Чувствителноста на кожата е намалена за 28% *

Капацитетот на одбрана на кожата е зголемен за 25%, а обновата за 30% *

Наша предност:

- 97% состојки од природно потекло

- Веган

- Без додаден мирис

- Туба која може да се рециклира и содржи 100% рециклирачка пластика

- Рециклирачки картон од одржливо управувани шуми.

Примена: нанесете наутро и навечер на лицето и вратот

Формула тестирана на 100% чувтсвителна и реактивна кожа.

Дерматолошки тестирано

* Ин витро тест

Активна билка: Дива камилица

Експертите на Yves Rocher за истражување на Cosmetique Vegetale® создадоа формула од дива камилица, која ја смирува и зајакнува чувствителната кожа. Дуо активна состојка од 100% билно потекло: - Хидросол кој ја намалува чувствителноста на кожата за 28%* и Олеат кој ја поттикнува одбрамбената способност на кожата за 25%, а способноста за обновување за 30%*. Камилицата која ја користиме е органски одгледана на нашите полиња во La Gacilly, Франција.

* Ин витро тестови

Наша посветеност

10335v0 AQUA/WATER/EAU COCO-CAPRYLATE/CAPRATE GLYCERIN BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER WATER HYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE PROPYLENE GLYCOL. TRIBEHENIN CETEARYL ALCOHOL CETEARYL GLUCOSIDE CAPRYLYL GLYCOL CARBOMER XANTHAN GUM 1 2-HEXANEDIOL CAPRYLHYDROXAMIC ACID SODIUM HYDROXIDE SIGESBECKIA ORIENTALIS EXTRACT CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER EXTRACT ACACIA SENEGAL GUM CITRIC ACID

Активна состојка

Дива камилица

Нашите истржувачи составија дуо од 100% растителни активни состојки добиени од дива камилица органски одгледувана во La Gacilly, која ја смирува и зајакнува чувствителната кожа: хидросолот ја намалува чувствителноста на кожата за 28%, олеатот ги зајакнува одбрамбените механизми за 25% и механизмите за обнова на кожата за 30% Ин витро тестирано.
Откриј
Нашите истржувачи составија дуо од 100% растителни активни состојки добиени од дива камилица органски одгледувана во La Gacilly, која ја смирува и зајакнува чувствителната кожа: хидросолот ја намалува чувствителноста на кожата за 28%, олеатот ги зајакнува одбрамбените механизми за 25% и механизмите за обнова на кожата за 30% Ин витро тестирано.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи