Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Смирувачка пенлива маска за лице

Тектура на топива пена која го смирува непријатното чувство на кожата.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 75 мл
Шифра на артиклот: 68613
Со купување на овој производ добивш 11 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 11 поени.  

Опис

Состојки

Оваа маска е формулирана со органски дива камилица со смирувачки својства* одгледана на агроеколошки начин на нашите полиња во La Gacilly.

Ја смирува и негува чувствителната и/или сувата кожа.

Плус +: еластична, смирена и помалку реактивна кожа.

Текстура: проѕирна пенлива текстура која ја смирува кожата и ја прави мека.

Резултати:

- 84% испитаници потврдија дека нивната кожа е интензивно нахранета**

- 94% испитаници потврдија дека нивната кожа е мека **

- 89% испитаници потврдија дека овој производ ја смирува чувствителната кожа**

- 85% испитаници потврдија дека црвенилото е намалено***

Примена:

Нанесете на лицето два пати неделно. Избегнувајте го пределот околу очите. Оставете да делува 5 минути. Остатокот отстранете го со памучно туферче.

Наша предност:

- Го почитува Ph нивото на кожата.

- Тестирано под дерматолошки надзор

- 98% состојки од природно потекло

- Органска камилица добиена од одржлив и одговорен ланец на снабдување, одгледана на агроеколошки начин на нашите полиња во La Gacilly

АКТИВНА БИЛКА: КАМИЛИЦА

Камилицата се одгледува на нашите полиња во La Gacilly, користејќи агроеколошки пристапи со кои се почитува земјата. Камилицата, култна билка се користи за нега на кожата од 60-те години. Таа е прва билка набрана во La Gacilly во 1979 година. Секоја година берат камилица и ја сушат ( цветот, листовите и стеблото ). Благодарение на 100% процес на екстракција, екстрактот од камилица има смирувачки* и заштитни* својства на кожата. Yves Rocher експертите за истражување од Cosmetique Vegetale® од дивата камилица, која смирува и ја зајакнува чувствителната кожа, развија дуо активни состојки со 100% билно потекло: - Хидросол кој ја намалува чувствителноста на кожата за 28% * и – Олеат кој ја поттикнува одбранбената способност на кожата за 25% и способноста за обновување за 30% *.

*Ин витро тестови

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU • GLYCERIN • COCO-CAPRYLATE/CAPRATE • PROPYLENE GLYCOL. • HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL • GLYCERYL STEARATE CITRATE • CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER WATER • BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER • SODIUM CARBOXYMETHYL STARCH • CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER EXTRACT • SORBITAN STEARATE • MANNAN • PENTYLENE GLYCOL • CAPRYLYL GLYCOL • HYDROXYACETOPHENONE • ETHYLHEXYLGLYCERIN • FRUCTOOLIGOSACCHARIDES • INULIN • SUCROSE COCOATE • SIGESBECKIA ORIENTALIS EXTRACT • 1,2-HEXANEDIOL • ACACIA SENEGAL GUM • CITRIC ACID • SODIUM HYDROXIDE • TOCOPHEROL |10519v0

Активна состојка

Камилица

Камилицата се одгледува во La Gacilly на нашите полиња, користејќи агроеколошки методи за почитување на почвата. Ова култно растение кое се користи во нашата нега на кожата уште од 60-тите беше едно од првите растенија што беа собрани во La Gacilly, Франција во 1979 година. Секоја година береме камилица и ги сушиме цветните глави (цветна пупка, лисја и стебла). Благодарение на 100% природните процеси на екстракција, нашите екстракти од камилица имаат смирувачки и заштитни својства на кожата. Тестирано ин витро.
Откриј
Камилицата се одгледува во La Gacilly на нашите полиња, користејќи агроеколошки методи за почитување на почвата. Ова култно растение кое се користи во нашата нега на кожата уште од 60-тите беше едно од првите растенија што беа собрани во La Gacilly, Франција во 1979 година. Секоја година береме камилица и ги сушиме цветните глави (цветна пупка, лисја и стебла). Благодарение на 100% природните процеси на екстракција, нашите екстракти од камилица имаат смирувачки и заштитни својства на кожата. Тестирано ин витро.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи