Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Смирувачка мицеларна вода за лице

Нежно ја отстранува шминката и ја чисти кожата.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 400 мл
Шифра на артиклот: 57674
Со купување на овој производ добивш 14 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 14 поени.  

Опис

Оваа мицеларна водичка е формулирана со органска дива камилица со смирувачки својства*, одгледана на агроеколошки начин на нашите полиња во La Gacilly.

Ја ослободува кожата од нечистотиите и ја отстранува шминката.

Наменето за чувствителна кожа

Плус +: Совршено чиста, смирена и блескава кожа!

Тектура: текстурата на свежата водичка ја остава кожата мека.

Резултати:

- 98% жени потврдија дека сите траги од шминка и нечистотии се совршено отстранети **

- 98% жени потврдија дека овој производ нежно ја отстранува шминката**

- 100% жени потврдија дека кожата е смирена**

- 71% помалку црвенило по 28 дена ***

Примена:

Нанесете со памучно туферче наутро и навечер на лицето, очите и усните.

Не е потребно да се измие лицето.

Наша предност:

Го почитува pH нивото на кожата.

Тестирано под дерматолошки и офталмолошки надзор

94% состојки од природно потекло/ без мирис

Органска камилица добиена од одржлив и одговорен ланец на снабдување, одгледана на агроеколошки начин на нашите полиња во La Gacilly.

Шишенце соодветно за рециклирање составено од 100% рециклирачка пластика

* ин витро тест на екстракт од органска дива камилица

**Истражувањето на задоволството е спроведено во текот на 28 дена над 45 жени

*** Само преценка од 45 жени

**** без адитиви

АКТИВНА БИЛКА: КАМИЛИЦА

Камилицата се одгледува на нашите полиња во La Gacilly, користејќи агроеколошки пристапи со кои се почитува земјата. Камилицата, култна билка се користи за нега на кожата од 60-те години. Таа е прва билка набрана во La Gacilly во 1979 година. Секоја година берат камилица и ја сушат ( цветот, листовите и стеблото ). Благодарение на 100% процес на екстракција, екстрактот од камилица има смирувачки* и заштитни* својства на кожата. Yves Rocher експертите за истражување од Cosmetique Vegetale®, од дивата камилица која смирува и ја зајакнува чувствителната кожа, развија дуо активни состојки со 100% билно потекло: - Хидросол кој ја намалува чувствителноста на кожата за 28% * и – Олеат кој ја поттикнува одбранбената способност на кожата за 25% и способноста за обновување за 30% *.

*Ин витро тестови

Наша посветеност

Активна состојка

Камилица

Камилицата се одгледува во La Gacilly на нашите полиња, користејќи агроеколошки методи за почитување на почвата. Ова култно растение кое се користи во нашата нега на кожата уште од 60-тите беше едно од првите растенија што беа собрани во La Gacilly, Франција во 1979 година. Секоја година береме камилица и ги сушиме цветните глави (цветна пупка, лисја и стебла). Благодарение на 100% природните процеси на екстракција, нашите екстракти од камилица имаат смирувачки и заштитни својства на кожата. Тестирано ин витро.
Откриј
Камилицата се одгледува во La Gacilly на нашите полиња, користејќи агроеколошки методи за почитување на почвата. Ова култно растение кое се користи во нашата нега на кожата уште од 60-тите беше едно од првите растенија што беа собрани во La Gacilly, Франција во 1979 година. Секоја година береме камилица и ги сушиме цветните глави (цветна пупка, лисја и стебла). Благодарение на 100% природните процеси на екстракција, нашите екстракти од камилица имаат смирувачки и заштитни својства на кожата. Тестирано ин витро.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи